در حال دریافت اطلاعات
درباره رن
About Ren

توکن REN که به منظور بر طرف کردن برخی مشکلات موجود در بیتکوین بر بستر شبکه اتریوم طراحی و توسعه داده شد دارای ارزش یکسانی با ارز دیجیتال بیتکوین است. به بیان ساده تر هر یک عدد REN ارزشی برابر با یک بیتکوین دارد.

قیمت ارز دیجیتال Ren

قیمت ارز دیجیتال Ren پس از عرضه در سپتامبر 2019 نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. نواحی قیمتی 48هزاردلار و 49هزاردلر و نیز سقف تاریخی قیمتی 68هزار دلار نواحی مهم قیمتی هستند که میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و نیز سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند.

همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال ren نیز از المان های مختلفی تاثیر پذیر است که با بیتکون مشترک است. برخی از مهمترین المان ها عبارتند از:

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج بیت کوین به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای بیت کوین در نظر گرفته می شود. ورود بیت کوین به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج بیت کوین از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای بیت کوین خواهد بود. دیگر المانی که عرضه و تقاضای بیت کوین را بررسی می کند شاخص موقعیت ماینرهاست که نشان دهنده تمایل یا عدم تمایل ماینرها به فروش بیت کوین های استخراج شده است.

رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است. همانطور که پیشتر گفته شد بیت کوین اولین سیستم پولی ایجاد شده در شبکه بلاک چین است که در ابتدا سرعت کند تراکنش ها و همچنین نقیاس پذیری کم از معایب این سیستم بود. با گسترش رمزارزها و پیدایش ارزهایی مانند اتریوم برخی معایب سیستم بیت کوین برطرف شد. رقابت بین بیت کوین و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت بیت کوین شود.

هزینه تولید به عنوان یک عامل اثر گذار بر قیمت بیت کوین شناخته می شود. برای مثال اگر هزینه مصرف انرژی در کشوری بالا باشد ممکن است ماینرها از نظر صرفه اقتصادی قابل قبول نباشند و در نهایت صاحبان آنها تصمیم به جمع آوری و یا خاموش کردن ماینرها داشته باشند. در این صورت تعداد ماینرها کمتر شده و در ادامه امنیت شبکه نیز کاهش پیدا می کند. به عبارت دیگر زمانی که تعداد ماینرها کم شود احتمال حمله 51% که پیشتر توضیح داده شد بیشتر می شود، لذا موجب کاهش قیمت بیت کوین می شود.

صرافی های که بیت کوین در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می-گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Ren

توکن Ren دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 13698 عدد است که در دسامبر 2021 تعداد16698 عدد از این توکن در بازار ارزهای دیجیتال عرضه شده است.

آینده ارز دیجیتال Ren

این توکن یک هارد فورک از سیستم بیتکوین است که ریسک های مجود در بیتکوین را تا حدودی پوشش داده است. برخی از این ریسک ها عبارتند از:

سختی شبکه:

در هر ده دقیقه بیت کوین های جدید ساخته می شوند و در اختیار گره ها (ماینر) قرار میگیرند. شبکه به طور خودکار نسبت به قدرت پردازش موجود، سختی پیدا کردن پاسخ معادلات را کم و زیاد می کند تا ماینرها بتوانند به طور میانگین در هر ده دقیقه به جواب برسند. حال اگر سختی شبکه بیش از حد زیاد شود می تواند موجب کندی غیرقابل قبولی در سرعت تراکنش های بیت-کوین شود.

استخرهای استخراج

امروزه ماینر های سراسر جهان مستقیما بیت کوین را استخراج نمی کنند، بلکه آن ها همگی به یک محل مجازی به نام استخر استخراج متصل می شوند و برای افزایش شانس استخراج بلاک جدید توان محاسباتی خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. این عمل در ظاهر به نفع استخراج کنندگان است و هم چنین سرعت تراکنش ها را بیشتر می کند اما در واقع یکی از بدترین خبرها برای شبکه بلا چین می باشد. همانطور که قبلا نیز اشاره شد هدف و رسالت اصلی فناوری بلاک-چین و پیدایش بیت کوین تمرکز زدایی و از بین بردن واسطه های مالی است، حال اگر تعداد بسیار زیادی از ماینرها در یک استخر متمرکز شوند می توان گفت شبکه بلاک چین در رسیدن به رسالت خود شکست خورده است.

عدم پذیرش

اگر دولت ها و رهبران کشورهای مختلف تصمیم به عدم پذیرش بیت کوین و همچنین تدوین قوانین سختگیرانه در رابطه با سیستم بلاک چین داشته باشند، نمی توان بیت کوین را یک ارز قابل استفاده و یا وسیله ای برای حفظ ارزش دانست. علت اصلی چنین تصمیمی توسط دولت ها می تواند به جهت مساعلی همچون عدم وجود قوانین مالیاتی متناسب، پولشویی و سایر مواردی باشد که موجب تاثیرات فراوان در اقتصاد می شوند.

به عنوان مثال، در کشور ژاپن و آلمان، بیت کوین هنوز به عنوان پول پذیرفته نشده است. در سیستم حقوقی این کشورها، بیت کوین همچنان به عنوان یک کالا شناخته می شود که می تواند به عنوان ابزار پرداخت استفاده شود. در نوامبر 2021، کشور السالوادور تنها کشوری است که بیت کوین را به عنوان پول رسمی پذیرفته است.

عدم سازگاری با استانداردهای محیط زیستی

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، سیستم استخراج بیت کوین بر اساس سازوکاری به نام POW می باشد. این فرایند نیازمند وجود گره های متعدد یا همان ماینرهاست که تایید تراکنش ها و همچنین ساخت بلاک ها جدید را به عهده دارند. این دستگاه ها که در امروزه در سراسر جهان یافت می شوند برای انجام محاسبات پیچیده خود نیازمند اینترنت، پردازنده های (CPU) بسیار قوی و در نهایت مصرف بسیار زیاد از انرژی برق هستند. این مسئله می تواند بیش از پیش موجب گرمایش کره زمین و همچنین باعث مصرف بیش از حد برق شود. امروزه نسل های جدیدتر ارزهای دیجیتال با ارائه فرایندی جدید به نام اثبات سهام (POS) توانسته اند روشی نوین برای استخراج ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

این ارز دیجیتال همچنین رقیب اصلی ارز دیجیتال Wbtc است که به عنوان یک توکن کاربردی به منظور انتقال توکن های شبکه بیتکوین به حوزه هایی همچون امورمالی غیر متمرکز و نیز اپلیکیشن های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار میگیرد. توسعه دهندگان بیت کوین به منظور استفاده از قابلیت هایی همچون صرافی غیر متمرکز، DeFi ، توسعه قرارداد های هوشمند و موارد دیگر اقدام به ساخت توکنی بر بستر اتریوم کردند که با نماد WBTC شناخته می شود. هر یک عدد WBTC برابر با یک عدد بیت کوین می باشد و لذا قیمت این دو همواره برابر خواهد بود. WBTC اولین بار در 26 اکتبر 2018 معرفی شد و به طور رسمی در 31 ژانویه 2019 راه اندازی گردید. این رمزارز توسط 3 شرکت به نام های Bitgo، ren و kyber network راه اندازی شد که هدف اصلی آن افزایش سرعت تراکنش ها در سیستم پولی بیت کوین است.

کیف پول ارز دیجیتال Ren

توکن Ren در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
31.38 M
سکه در گردش
1.00 B
حجم بازار
0.31 B
عرضه کل
1.00 B