در حال دریافت اطلاعات
درباره ثور چین
About THORChain

خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا به بیان دیگر، تبدیل هریک از رمزارزها به ارزهای فیات مستلزم استفاده از صرافی های مختلفی است که هریک خدمات مختلفی را ارئه می کنند. بسته به نوع تصمیمات سرمایه گذاری و خریدوفروش و هم چنین مکان جغرافیایی هریک از سرمایه گذاران، صرافی ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. آموزش و فراگیری صرافی های مختلف ارزدیجیتال یکی از اصلی ترین گام های ورود به عرصه فعالیت در بازرا ارزهای دیجیتال می باشد که هر یک از این صرافی ها بر اساس خدماتی که ارائه می کنند می توانند مورد استفاده سرمایه گذاران و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. انواع مختلف این پلتفرم های معاملاتی به معامله گران کمک می کنند که مبادله رمزارزهای مختلف را با توجه به نوع چشم انداز سرمایه گذاری خود انجام دهند.

صرافی های دیجیتال غیرمتمرکز که با عنوان Dex نیز شناخته می شوند، به منظور غیرمتمرکز کردن مالکیت و کنترل در صرافی های دیجیتال به وجود آمده است. پلتفرم نقدینگی thorchain به عنوان یک صرافی غیر متمرکز دارای کوین اختصاصی است که با نماد rune در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد. این پلتفرم به کاربران اجازه میدهد با فرایند بسیار ساده ای ارزهای مختلف دیجیتال را مبادله و یا بیان ساده تر Swap کنند. این پلتفرم با استفاده از استخرهای نقدینگی بهترین قیمت را در زمان ثبت سفارش توسط کاربران به آن ها ارایه میکند که موجب بهینه سازی ریسک و آربیتراژ در بازار می گردد.

این صرافی ها، پلتفرم های معاملاتی بربستر شبکه بلاک چین هستند که دارای امکانات مختلف معامله گری می باشند. این پلتفرم ها معمولا بدون نیاز به احراز هویت امکان معامله و خریدوفروش ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند. تنها با اتصال کیف پول به این صرافی ها، نقل وانتقال رمزارزهای مختلف قابل انجام است. بنابر این، این صرافی ها از خطراتی هم چون هک شدن و نیز حملات سایبری در امان خواهند بود. تراکنش ها و نقل وانتقال رمزارزها در این صرافی ها در قالب قراردادهای هوشمند و به صورت همتا به همتا انجام می شود. در یک شبکه همتابه همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد.

به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. تراکنش ها توسط یک آدرس عمومی که بلاک چین به فرد می دهد ثبت می شود و به دیگران نشان داده می شود. بنابراین در حالی که هویت واقعی فرد محفوظ مانده، تمام معاملات انجام شده او با آدرس عمومی در معرض همگان قرار می گیرد. این آدرس عمومی همان آدرس والت یا کیف پول دیجیتالی است که در جابه جایی ارزهای دیجیتال استفاده می شود. تراکنش ها در صرافی های غیرمتمرکز با کارمزد بسیار پایین و نزدیک به صفر انجام می شود. هم چنین سرعت تراکنش ها در این پلتفرم ها از میزان قابل قبولی برخوردار است.

قیمت ارز دیجیتال Rune

نمودار قیمتی ارز دیجیتال Rune پس از عرضه در سپتامبر2020نوسانات بسیاری تجربه نموده است. نواحی قیمتی 9تا10دلار و 12تا17دلار و نیز سقف قیمتی تاریخی 20دلار میتوانند به عنواتن نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و سرمایه گذاران در بازار قرار گیرند. همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال Rune از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت Rune است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج Rune به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود Rune به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود.
رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت Rune در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است.

صرافی های که Rune در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Rune

ارز دیجیتال Rune دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 500میلیون مباشد که درژانویه 2022 تعداد 330میلیون از این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد.

آینده ارز دیجیتال Rune

نوآوری استفاده از استخر های نقدینگی و مرتفع کردن محدودیت های AMM از جمله المان هایی هستند که موجب ارایه تصویر روشنی از آینده این پلتفرم به سرمایه گذاران میگردد. طبق نقشه راه ارز دیجیتال Rune در سه ماه اولیه سال2022 محدودیت های نقدینگی استخرها برداشته خواهد شد و توکن این پلتفرم به عنوان یک توکن کاربردی به منظور تامین وثیقه در شبکه مورد استفاده قرار میگیرد. توکن های کاربردی به منظور نقل و انتقالات و یا حتی خرید فروش مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر از توکن های کاربردی می توان برای پرداخت هزینه های استفاده از خدمات یک پلتفرم خاص استفاده کرد.

کارمزد تراکنش های در پلتفرم تورچین تا حد قابل توجهی مدیریت شده است. به بیان ساده تر این کارمزدها درشبکه تورچین به سمت صفر میل میکند که این مووع میتوند موجب افزایش پذیرش این پلتفرم در حوزه هایی مچون امور مالی غیر متمرکز گردد. مهمترین هدف حوزه ی DeFi یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را اراعه می کنند. در واقع حوزه DeFi یک پروژه نیست بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی ای مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش و... می پردازند.

همچنین قابلیت سرمایه گذاری در حوزه کشت سرمایه نیز توسط این پلتفرم امکان پذیر میباشد. بستری که در حوزه ی Defi به منظور استیک کردن یا همان قفل کردن سرمایه و دریافت رمزارز بیشتر ایجاد شده است به اصطالح Farming Yield یا همان کشت سرمایه نامیده می شود. به عبارت دیگر یکی از خدمات ارائه شده در حوزه ی Defi ایجاد امکان قفل کردن رمزارزهایی است که بر اساس POS رمزنگاری شده اند که به بیان ساده تر نیازی به دستگاه های Mining برای استخراج ندارند. اصطالح کشت سرمایه به همین دلیل برای این حوزه به کار گرفته می شود که اشاره به برداشت رمزارز بیشتر در یک دوره زمانی مشخص پس از قفل کردن سرمایه بر بستر Farming Yield می باشد. کشت سرمایه بخشی نوپا در اکوسیستم DeFi می باشد که در مدت نسباتا کوتاهی موجب افزایش ارزش حوزه ی DeFi از 500 میلیون دالر به 10 میلیارد دالر شد

کیف پول ارز دیجیتل Rune

ارز دیجیتال Runeدر تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

ثورچین چیست؟

ثورچین یک پروتکل نقدینگی است که برای اتصال کلیه دارایی‌های بلاکچین در بازار طراحی شده است. این پلتفرم انواع مختلفی از پروتکل‌های اختصاصی را برای انجام این عملکردها ترکیب می‌کند. تیم توسعه دهنده ثورچین بستری ایجاد کرده است که هدف آن تامین انرژی نسل بعدی مبادلات غیرمتمرکز میان زنجیره ای است.

ثور چین تلاش می‌کند تا یکی از بزرگترین مشکلاتی را که هم اکنون سرمایه گذاران رمزنگاری با آن روبرو هستند، یعنی تقسیم بندی را حل کند. امروزه تعداد زیادی بلاکچین مستقل در حال فعالیت هستند. متاسفانه، این شبکه‌ها مانند جزایری عمل می‌کنند که اکثر آن‌ها امکان برقراری ارتباط و تبادل دارایی ها یا داده‌های بین شبکه ای را ندارند.

ثورچین یک بلاکچین مستقل را اداره می‌کند که این بلاکچین می‌تواند جزایر را به هم وصل کند. و با این اتصال، انتقالات بین زنجیره ای ممکن می‌شود. به همین ترتیب، کاربران می‌توانند انواع مختلف ارزهای رمزپایه را بدون استفاده از صرافی متمرکز با استفاده از این پلتفرم معامله کنند. حذف مبادلات، به بهبود کارایی و کاهش هزینه‌های تجار کمک می‌کند.

ثورچین مزایای زیادی را دارا می‌باشد که به محبوبیتش افزوده است . برای مثال این شبکه کاربران را قادر می‌سازد تا بلافاصله ارز رمزنگاری شده را بین بلاکچین‌ها به روشی شفاف مبادله کنند. قابل ذکر است که این شفافیت محور اصلی پروژه است. همه کاربران ثورچین می‌توانند از طریق بروزرسانی‌های هفتگی که در کانال این ارز صورت می‌گیرد، پیشرفت‌ها را رصد کنند.

برخلاف اکثر DEX‌ها، ثورچین استفاده از اوراکل‌ها را حذف می‌کند. اوراکل، حسگرهایی خارج از زنجیره هستند. آن‌ها می‌توانند ارتباطات را کنترل کنند و جریان داده‌ها مانند سهام، آب و هوا یا مانده‌های پرداخت را کنترل کنند. آن‌ها غالبا متمرکز هستند و به همین علت یک حلقه ضعیف را در بسیاری از شبکه‌های غیرمتمرکز بوجود می‌آورند.

با افزایش تعداد کاربران در شبکه‌های بلاکچین، نیاز به نقدینگی بین شبکه ای نیز افزایش می‌یابد. ثورچین پروتکلی است که هدف آن تامین این نیاز از طریق امکان معامله دارایی‌های رمزنگاری شده در بلاکچین‌های مختلف به روشی کاملا غیرمتمرکز است.

در حالی که بازارهای رمزنگاری، در حال رشد تولید محصولات مالی بیشتر و جذب کاربران هستند، بیشتر دارایی‌های رمزنگاری هنوز در شبکه‌های بومی‌ خود با مشکل مواجه اند.

ثورچین یک پروتکل بلاکچین است که بر روی شبکه Cosmos ساخته شده است . پروتکل ثورچین همچنین مبادلات غیرمتمرکز (DEX) را به همین نام تامین می‌کند.

مانند Uniswap یا SushiSwap، ثورچین DEX به هر کسی اجازه می‌دهد تا دارایی‌های رمزنگاری شده خود را با تامین نقدینگی به یک مجموعه دارایی معامله یا وام دهد و در ازای آن، سود آن دارایی را بدست آورد.

ثورچین توسط یک تیم عمدتا ناشناس ساخته شده است. هدف گسترده تیم و جامعه آن ایجاد نقدینگی غیرمتمرکز برای از بین بردن نیاز به احزاب متمرکز است، افرادی که به دلایل مختلف می‌توانند از دسترسی به محصولات مالی یا خدمات مالی جلوگیری کنند.

کاربران برای ذخیره و نگهداری ثورجین می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
66.86 M
سکه در گردش
0.33 B
حجم بازار
1.39 B
عرضه کل
0.50 B