در حال دریافت اطلاعات
درباره کانوکس فایننس
About Convex Finance

فناوری نوین بلاک چین به عنوان تکنولوژی غیر متمرکز سازی ذنجیره ای از بلوک ها است که در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. وجود صرافی های دیجیتال متمرکز به منظور سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال یک تناقض غیرقابل انکار در راستای رسالت اصلی شبکه بلاک چین است.

به بیان دیگر، هدف اصلی توسعه و گسترش تکنولوژی بلاک چین، غیرمتمرکز کردن پروژه های گوناگون در حوزه های مختلف است. صرافی های دیجیتال غیرمتمرکز که با عنوان Dex نیز شناخته می شوند، به منظور غیرمتمرکز کردن مالکیت و کنترل در صرافی های دیجیتال به وجود آمده است. یکی از این صرافی های غیر متمرکز Curve Finance می باشد

پروژه convex financeکه یک پلتفرم مالی بر بستر شبکه اتریوم است دارای توکن کاربردی است که به منظور کاهش هزینه های کاربرد در استفاده از صرافی CRV طراحی وتوسعه داده شده است. توکن ها نمادهای قابل معامله ای هستند که بر اساس استانداردهای تعریف شده یک سیستم بلاک چین بر بستر آن شکل گرفته اند.

به بیان ساده تر سیستم  های بلاک چین شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس چین و سایر شبکه های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده اند که افرادی که نیازمند داشتن کوین هستند، مجبور به طراحی سیستم بلاک چین جدیدی نباشند و بتوانند از ظرفیت این شبکه ها استفاده کنند.

برای مثال با رعایت استانداردهای شبکه اتریوم که با نام ERC20 شناخته می شود، می توان یک توکن بر بستر این شبکه ایجاد کرد. بنابراین اصلی ترین تفاوت یک کوین با توکن در این است که کوین دارای یک سیستم بلاک چین اختصاصی است، در حالی که توکن ها از بلاک  چین های دیگر موجود استفاده می کنند و در واقع بر بستر یک شبکه بلاک چین دیگر میهمانند.

از توکن ها می توان در امور مالی غیر متمرکز و حتی در بازی های ویدیویی استفاده کرد، در حالی که هم چنین می توان توکن ها را مانند هر ارز رمزنگاری شده ی دیگری مورد معامله و خرید و فروش قرار داد.

پروژه Vonvex finance به منظور تسهیل استفاده از خدمات حوزه defi در صرافی غیر متمرکز کرو توسعه داده شده است که به عنوان یک توکن سهمی نیز میتواند شناخته شود. این توکن ها مانند سهام منتشر شده شرکت ها هستند که به جهت تامین سرمایه به کار گرفته می شوند.

به نوعی می توان گفت هدف توکن های سهمی، رمزنگاری سهام شرکت ها و هم چنین حذف واسطه های مالی-ای مانند کارگزاران بورس برای خرید و فروش سهام است.

مهم ترین هدف حوزه ی (DeFi) یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را ارائه می کنند. در واقع این حوزه یک پروژه نیست، بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش می پردازند.

توکن های حوزه امور مالی غیر متمرکز دنیای جدیدی از پروتکل های مبتنی بر ارزدیجیتال هستند که در سال های اخیر با هدف توسعه و تغییر سیستم های مالی سنتی به وجود آمده اند. تعدادی زیادی از این توکن ها بر بستر اتریوم ساخته شده اند.

قیمت ارز دیجیتال CVX

نمودار قیمتی ارز دیجیتال cvx پس از عرضه در سپتامبر 2020 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی مهم قیمتی 16تا19دلار و 32تا39دلار و نیز سقف قیمتی 62دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند.

همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال CVX از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت CVX  است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow  می باشد.

به بیان ساده تر ورود و خروج CVX به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود CVX به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود.

رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت CVX در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است.

صرافی های که CVX در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال CVX

ارز دیجیتال CVX دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 100میلیون توکن است که در ژانویه 2022 45میلیون عدد از این توکن در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد.

آینده ارز دیجیتالcvx

همانطور که پیشتر نیز گفته شد این توکن بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم طراحی شده است که در این شبکه از الگوریتم اجماع در سازوکار اثبات کار به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید استفاده میکند. بر اساس این الگوریتم ، تایید نهایی تراکنش ها پس از آن که یکی از گره ها آن  را ثبت می کند، مستلزم تایین حداقل دوسوم گره های دیگر حاضر در شبکه می باشد.

این فرایند از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و هم چنین تراکنش های ثبت شده غیر قابل بازگشت هستند. سازوکار اثبات کارکه به اختصار POW گفته می شود ساز و کاری است که اتریوم بر اساس آن استخراج می شود.

تایید تراکنش ها، ایجاد بلاک های جدید و برقراری امنیت شبکه از مهم ترین وظایف سیستم مبتنی بر POW می باشد. ولی این سیستم دارای عملکرد بسیار کند بوده و برای محیط زیست خطرناک است.

POW اشاره به الزام وجود گره ها (ماینرها) در سیستم استخراج اتریوم دارد که اولین فرایند استخراج ارزهای دیجیتال است. ماینر ها به ازاء پردازش تراکنش ها و هر بلوکی که ایجاد می کنند به عنوان کارمزد، اتریوم دریافت می کنند.

سوزاندن توکن به معنی حذف دائمی کوین های در گردش یک ارزدیجیتال خاص است که معمولا این حرکت برای اهداف ضد تورمی انجام می شود. به بیان دیگر، توکن سوزی ساز و کاری مشابه تجمیع سهام در بازار اوراق بهادار  می باشد.

توسعه دهندگان هر توکن، با سوزاندن توکن ها و کم کردن عرضه آن ها در بازار، موجب افزایش قیمت و یا جلوگیری از کاهش قیمت توکن ها می شوند.

برای انجام این  کار توکن ها وارد یک کیف پول عمومی غیر قابل بازگشت می شوند که به آن کیف پول آدرس خوار گفته می شود. این کیف پول ها درحالی که کاملا فریز شده اند، توسط تمامی گره ها (Node) قابل مشاهده اند.

توسعه توکن ها گام بسیار مهمی در مسیر پذیرش ارزهای دیجیتال و هم چنین ورود سازمان های مختلف به حوزه فناوری نوین بلاک چین برداشته است. گسترش انواع مختلف توکن ها و نیز استانداردهای نوین ساخت توکن، موجب ورود بسیاری از کسب و کار های مهم به این حوزه شده-است.

کیف پول ارز دیجیتال cvx

توکن cvxدر تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است.

فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند.

اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند.

رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
12.08 M
سکه در گردش
47.23 M
حجم بازار
1.33 B
عرضه کل
0.10 B