logo
{ "p_id": 5864, "chart_slug": "yearn-finance", "symbol": "YFI", "en_name": "yearn.finance", "fa_name": "یرن فایننس", "change_1h": -0.0624124, "change_7d": 4.0407, "change_24h": 2.14709, "change_30d": 43.0835, "volume": "60271176.84584887", "marketcap": "288045526.04", "supply": 36666, "rank": 250, "website_url": "https://yearn.finance/", "low_24h": 8448.577522041112, "high_24h": 8675.753085901117, "low_7d": 8392.519870026848, "high_7d": 8918.73291454802, "low_30d": 6130.098998532069, "high_30d": 15591.559784827181, "price": 8667.67126467324, "slug": "yearn-finance", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "TRON", "symbol": "TRX", "fa_name": "ترون", "change_24h": 2.16, "price": 0.1075 }, { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 7.02, "price": 14.94 }, { "name": "Algorand", "symbol": "ALGO", "fa_name": "الگورند", "change_24h": 3.05, "price": 0.1949 }, { "name": "EOS", "symbol": "EOS", "fa_name": "ایاس", "change_24h": 1.16, "price": 0.8316 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 } ], "category": { "name": "" } }
ارزیپتو ارزها

یرن فایننس YFI

YFI

yearn.finance YFI

یرن فایننس

قیمت یرن فایننس

2.1 %

+

$ 8,668

تومان 508,766,300

۲۴ ساعت

کمترین قیمت یرن فایننس

$8,449

indicator

بیشترین قیمت یرن فایننس

$8,676

عرضه کل یرن فایننس

YFI 36.67 هزار

ارزش کل بازار یرن فایننس

0.29 میلیارد USDT

سایت اصلی یرن فایننس

https://yearn.finance/

تغییرات یک ساعت یرن فایننس

0.1 % -

تغییرات یک هفته

4.0 % +

تغییرات یک ماه

43.1 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
YFI
YFI
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای یرن فایننس (YFI/USD)

نمودار قیمت لحظه ای یرن فایننس YFI در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای یرن فایننس

yearn.finance (YFI)

ارز دیجیتال یرن فایننس yearn.finance با نام اختصاری YFI با ارزش بازار 0.29 میلیارد در رتبه 250 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش یرن فایننس صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت یرن فایننس برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز یرن فایننس 36.67 هزار واحد است و هر واحد یرن فایننس در این لحظه با قیمت 8,668 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 60.27 میلیون USDT است. قیمت یرن فایننس در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 2.15 افزایش داشته است.

ارز دیجیتال YFI

حوزه ی نوین بلاکچین در حال تاثیر گذاری و یا حتی تغییرابعاد گسترده ای از زندگی مردم است. علاوه بر معاملات رمزارزها و کسب درامد از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بخش های جذاب دیگری در این حوزه وجود دارند که موجب جذب سرمایه و کسب درامد شده است. یکی ازین ابعاد DeFi یا همان بخش مالی غیر متمرکز است که Farming Yield یا کشت سرمایه یکی از امکانات جذاب این حوزه می باشد. ارز دیجیتال YFi یک پلتفرم به منظور جمع آوری سرمایه گذارانی است که در حوزه کشت سرمایه وارد شده اند. مهمترین هدف حوزه ی DeFi یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را اراعه می کنند. در واقع حوزه DeFi یک پروژه نیست بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی ای مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش و... می پردازند. بستری که در حوزه ی Defi به منظور استیک کردن یا همان قفل کردن سرمایه و دریافت رمزارز بیشتر ایجاد شده است به اصطلاح Farming Yield یا همان کشت سرمایه نامیده می شود. به عبارت دیگر یکی از خدمات ارائه شده در حوزه ی Defi ایجاد امکان قفل کردن رمزارزهایی است که بر اساس POS رمزنگاری شده اند که به بیان ساده تر نیازی به دستگاه های Mining برای استخراج ندارند. پروتکل های موجود در حوزه کشت سرمایه از انواع مختلفی تشکیل شده است که به قفل کنندگان سرمایه پیشنهادات متنوعی برای دریافت کارمزد ارائه می کند. از جمله آنها می توان به دریافت کارمزد تراکنش ها، دریافت سود ثابت، دریافت توکن های دولتی و... اشاره کرد. اوایل شروع کار حوزه ی کشت سرمایه اکثر قفل کنندگان سرمایه بیشتر استیبل کوین های شناخته شده ای مانند USDT ،DAI و یا USDC را در این حوزه قفل می کردند که امروزه سیستم بالکچین اتریوم،DEX و حتی برخی از استیبل کوین های دولتی از جمله امکاناتی است که به این حوزه اضافه شده است. کشت کنندگان سرمایه یا همان قفل کنندگان سرمایه در بستر Farming Yield از پلتفرم های متعددی برای بهینه سازی ریسک و همچنین سود استفاده می کنند. هر یک ازین پلتفرم ها پیشنهادات ویژه و متعددی از جمله وام گیری و وام دهی در استخرهای مالی در اختیار سرمایه گذاران این حوزه قرار می دهند. ارز دیجیتال YFI ابزار های متنوع پلتفرم های متنوع را به عنوان ابزارهای مناسب سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار میدهد. بازار هردف این شبکه سرمایه گذارانی هستند که پایه علمی و یا وقت کافی به منظور مطالعه و آشنایی با فعالیت در حوزه امور مالی غیرمتمرکز را ندارند.

قیمت ارز دیجیتال YFI

نمودار قیمت ارز دیجیتال YFI پس از عرضه در سال 2020 نوسانات بسیای را پشت سر گذاشته است. نواحی قیمتی 7572دلار و 2385تا2528دلار و نیز سقف قیمتی 9327دلار میتوانند به عنوان نواحی حمایتی و مقاومتی مورد استفاده سرمایه گذاران و تحلیلگران ارز دیجیتال YFI در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. همچون سایر دارایی های مالی قیمت ارزدیجیتال YFI نیز از المیان های مختلفی تاثیرپذیر است که در ادامه به مهمترین ان ها اشاره میشود. عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت YFI است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج YFI به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود YFI به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود. رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت YFI در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است. صرافی های که YFI در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می-گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

آینده ارز دیجیتال YFI

کشت سرمایه ممکن است حاوی ریسک های پیچیده و متعدد مالی برای هم قرض دهندگان و هم وام گیرندگان باشد. از جمله می توان به نرخ بسیار زیاد کارمزد تراکنش های شبکه اتریوم اشاره کرد. نوسانات شدید کوتاه مدت بازار هم ریسکی بسیار مهم در در این حوزه است. به جهت وجود رقابت شدید بین قراردادهای هوشمند و همینطور وجود باگ های کد گذاری در پروژه هایی که اوایل شروع فعالیتشان هستند کشت سرمایه مستعد هک شدن و یا کاله برداری است زیرا بسیاری از این پروژه ها کاله برداری، غیر واقعی و یا حتی کپی برداری از پروژه های معتبر دیگر است. از نمونه های این آسیب پذیری ها می توان به YAM که بیش از 400 میلیون دالر را چند روز پیش از افشای یک باگ از بازار جمع آوری کرد و یا finance.harvest که در جریان یک حمله توسط هکرها در اکتر2020 بیش از 20میلیون دالر را از دست داد اشاره کرد. پروتکل های DeFi بدون مجوز هستند و برای عملکرد یکپارچه به چندین برنامه وابسته هستند .اگر هر یک از این برنامه های زیربنایی مورد سوء استفاده قرار گیرد یا آنطور که در نظر گرفته شده است کار نکند، ممکن است کل اکوسیستم را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به از دست رفتن دائمی سرمایه کاربران شود. این شبکه از ساز و کار اثبات سهام نمایندگی شده به منظور تایید تراکنش ها و ساخت بلاک های جدید استفاده میکند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد. اثبات سهام نمایندگی شده نیز فرایندی است که در آن تعدادی از نودهای فعال در شبکه به منظور تایید تراکنش ها و ساخت بلاک های جدید مورد استفاده قرار میگیرند. بنابر این توکن FLOW میتواند به عنوان یک توکن حاکمیتی نیز در نظر گرفته شود. این نودها پس از رای گیری تصمیم به تایید و یا عدم تایید یک تراکنش میگیرند. این سازوکار موجب افزایش سرعت ساخت بلاک ها در شبکه و نیز افزایش میزان مقیاس پذیری در شبکه خواهد شد. برای دریافت به روز ترین اخبار مرتبط با قیمت ارز دیجیتال YFI به وبسایت رسمی این رمزارز مراجعه کنید.

کیف پول ارز دیجیتال YFI

توکن YFI در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

خرید و فروش ارز دیجیتال YFI

ارز دیجیتال YFI دارای محدودیت عرضه در تعداد 36666 می باشد. در دسامبر 2020 تعداد 36666 عدد از این رمز ارز در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است. برای معامله رمزارز YFIمی توانید به وبسایت صرافی ارزیپتو مراجعه کنید.

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت یرن فایننس در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار یرن فایننس چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه یرن فایننس چه مقدار است؟

کمترین قیمت یرن فایننس در ۲۴ ساعت 8,449 $

بیشترین قیمت یرن فایننس در ۲۴ ساعت 8,676 $

کمترین قیمت یرن فایننس در یک هفته 8,393 $

بیشترین قیمت یرن فایننس در یک هفته 8,919 $

کمترین قیمت یرن فایننس در یک ماه 6,130 $

بیشترین قیمت یرن فایننس در یک ماه 15,592 $

سایت اصلی یرن فایننس

https://yearn.finance/

خرید یرن فایننس
فروش یرن فایننس
خرید آنی یرن فایننس
فروش آنی یرن فایننس
خرید فوری یرن فایننس
فروش فوری یرن فایننس
قیمت یرن فایننس
خرید و فروش یرن فایننس
قیمت لحظه ای یرن فایننس
قیمت خرید یرن فایننس
قیمت فروش یرن فایننس
صرافی خرید یرن فایننس
قیمت یرن فایننس به دلار
قیمت یرن فایننس به تومان
بهترین صرافی خرید یرن فایننس
قیمت یرن فایننس امروز
نمودار قیمت یرن فایننس