در حال دریافت اطلاعات
درباره بیت کوین
About

Bancor چیست؟

Bancor یک پروتکل بلاک چین است که به کاربران اجازه می دهد مستقیماً توکن های مختلف را به هم تبدیل کنند و این بلاکچین برای مقابله با صرافی های مبادله ی ارز، ایجاد شده است.

این پروژه شبکه ای را ارائه می دهد که نقدینگی را برای اکثر توکن هایی که فاقد عرضه/تقاضای ثابت در مبادلات هستند ، را فراهم می کند. این شبکه بر اساس قراردادهای هوشمند و کلاس جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده ساخته شده است که این تیم آنها را "توکن های هوشمند" می نامد.

 

بنکور قصد دارد چه مشکلی را حل کند؟

Bancor به دنبال ارائه پشتیبانی به عدم نقدینگی است که در حال حاضر در بازار رمز ارزها وجود دارد. عدم نقدشوندگی چندان برای سکه های برتر مانند بیت کوین یا اتریوم مسئله ای نیست زیرا همیشه خریدار و فروشنده ای به دنبال مبادله این سکه ها هستند. با این حال ، این قطعاً برای هزاران توکن دیگر که ممکن است اهداف غیرمتمرکز مشروعی را ارائه دهند اما توجه کافی را در بازار به خود جلب نکرده اند ، مسئله ای ست.

 

نقدینگی یک توکن با حضور مداوم خریداران و فروشندگان تعیین می شود. توکن با نقدینگی بالا، توکنی است که می توانید به راحتی در هر لحظه از زمان به دست آورید یا بفروشید. برعکس آن، در مورد توکن هایی با نقدینگی پایین، صادق است.

 

تیم Bancor استدلال می کند ، از آنجا که مبادله اکثر توکن ها دشوار است ، آنها از اینترنت حذف می شوند. هدف پروتکل آنها ادغام این توکن ها با کمک به ایجاد نقدینگی آنها است.

 

این تیم آینده ای را در نظر می گیرد که شامل میلیون ها توکن است که در سطح محلی بسیار موثر ، و همینطور در سطح جهانی قابل معامله هستند.

 

توکن های هوشمند و پروتکل Bancor

پروتکل Bancor از قراردادهای هوشمند برای ایجاد توکن های هوشمند استفاده می کند ، که به عنوان یک مکانیسم جایگزین برای تجارت عمل می کند. ویژگی اصلی پروتکل این است که، مانند مبادلات ارزهای رمزنگاری شده نیاز به  مبادله توکن با شخص دوم ندارد. بلکه از توکن های هوشمند برای تبدیل بین توکن های مختلف ERC-20 به صورت داخلی استفاده می کند. این تبدیل ها از طریق پروتکل بلاک چین و کاملاً خارج از مبادلات ارزهای رمزپایه انجام می شود.

 

توکن های هوشمند با نگهداری ذخایر دیگر توکن های ERC20 در قرارداد هوشمند خود ، تبدیل رمزها را به صورت داخلی پردازش می کنند. سپس آنها می توانند در صورت درخواست کاربران بین این ذخایر تبدیل شوند.

 

می توانید  توکن های هوشمند را به عنوان پولی در نظر بگیرید که پول را در خود نگه می دارد. آنها دارای ذخایر مشابهی هستند که بانک مرکزی ذخایر ارزی خود را ذخیره کرده و بین آنها تبدیل می شود.

 

پروتکل Bancor از همه توکن هایی که از استاندارد ERC-20 اتریوم پیروی می کنند، پشتیبانی می کند . هر توکن هوشمند ایجاد شده، با ERC-20 سازگار است و بنابراین با سایر توکن های ERC-20 سازگار است. ما می دانیم که یک توکن هوشمند می تواند فوراً به هر یک از توکن های متصل شده (ذخیره) تبدیل شود. اما ، همچنین می تواند به هر یک از توکن های متصل شده به این توکن متصل تبدیل شود. این بلاکچین، یک شبکه از توکن های پیوندی ایجاد می کند که باعث تبدیل سریع و خودکار می شود.

 

توکن شبکه بانکور (BNT)

پروتکل Bancor دارای ارز بومی خود ، BNT است . BNT اولین توکن هوشمند در شبکه Bancor است و توسط سایر توکن های هوشمند به عنوان ذخیره، نگهداری می شود. این اتصال، به BNT اجازه می دهد تا تعداد تبدیل های مورد نیاز برای رسیدن به توکن پایانی را به میزان قابل توجهی، کاهش دهد.

 

نقدینگی بنکور

Bancor با رفع نیاز خریداران و فروشندگان به منظور انجام مبادله (مانند مورد مبادلات ارزهای رمزنگاری شده) نقدینگی را به توکن ها می رساند. در عوض ، می توانید در شبکه ، هر زمان مستقیماً از طریق قراردادهای هوشمند توکن ها را مبادله کنید.

 

پروتکل بانکور با برنامه ریزی نسبت رزرو ثابت (CRR) در کلیه قراردادهای توکن هوشمند ، نقدینگی را تضمین می کند. CRR به طور موثر از تخلیه ذخایر Smart Tokens جلوگیری می کند.

 

با توجه به اینکه توکن ها از طریق قراردادهای هوشمند مختلف کار می کنند ، قیمت تبدیل با مجموعه ای از فرمول ها و الگوریتم ها (موجود در وایت پیپر پروژه  ) محاسبه می شود. این فرمولها به طور خاص برای اطمینان از نرخ تبدیل و در عین حال جلوگیری از تخلیه ذخایر طراحی شده اند.

 

تبدیل توکن

می توانید از طریق برنامه وب Bancor به شبکه دسترسی داشته باشید و توکن های پشتیبانی شده را در آن تبدیل کنید. بیایید به بررسی نحوه تبدیل یک توکن بپردازیم. مثلا می خواهید یک توکن ERC-20 مانند DragonChain را به توکن EOS تبدیل کنید.

در برنامه وب ، فقط باید این دو توکن را انتخاب کرده و روی "تبدیل" کلیک کنید (با فرض اینکه یک کیف پول پیوست کرده اید که مقداری رمز DRGN برای تبادل در اختیار شما قرار می دهد). پس از کلیک روی "تبدیل" ، پروتکل Bancor مجموعه ای از درخواست ها را برای قراردادهای مختلف هوشمند آغاز می کند. اولین درخواست DRGN شما را به Smart Token تبدیل می کند که DRGN را در ذخیره خود دارد. سپس این توکن هوشمند به یک توکن هوشمند دیگر که EOS را در ذخیره خود دارد ، تبدیل می شود. پس از تکمیل زنجیره تبدیل ، EOS را دریافت می کنید.

 

مورد استفاده در دنیای واقعی

به عنوان مثال ، هلند ایرلاینز و امریکن ایرلاینز هر دو شروع به استفاده از رمزنگاری می کنند و اعتبارات مربوطه آنها به عنوان توکن ERC-20 مدل سازی می شود. بنابراین ، پروتکل بانکور به کاربر اجازه می دهد تا مایل های هوایی هلند را با امتیاز وفاداری خطوط هوایی آمریکا مبادله کند بدون اینکه نیاز باشد کسی در آن لحظه معامله معکوس انجام دهد.

 

تیم بانکور

تیم Bancor شامل یک شورای اصلی بنیادی و هیئت مشورتی آنها است. شورای بنیاد شامل چهار فرد مستقر در Zug ، سوئیس است.

 

تیم اصلی بانکور

 

برنارد لیتیر ، مهندس عمران ، اقتصاددان ، نویسنده و استاد بلژیکی است. لیتیر در سیستم های پولی تخصص دارد و مفهوم جوامع را ایجاد می کند که ارزهای محلی خود را ایجاد می کنند.

 

ایال هرتزوگ معمار محصول پروژه است و به دلیل تاسیس شرکت اشتراک گذاری ویدیو ، Metacafe ، مشهور است. هرتزوگ همچنین بنیانگذار Appcoin بود ، پروژه ای شبیه به Bancor که از بازارهای ایجاد شده توسط کاربر و ارزهای خصوصی استفاده می کند.

 

گای بنارتزی به عنوان یکی از بنیانگذاران این شرکت فعالیت می کند و به دلیل تاسیس شرکت بازی سازی ، Mytopia شناخته شده است. بنارتزی همچنین بنیانگذار Particle Code ، استودیوی توسعه ای واقع در تل آویو ، اسرائیل بود.

 

گویدو اشمیتز کراماکر یکی از مدیران بنیاد پروتکل Bancor است که در انواع مشاغل تجاری کارآفرینی در سوئیس مشارکت دارد. او فعال در فضای رمزنگاری شامل Bancor  است و همچنین یک مقام اجرایی در شبکه تأمین مالی جمعی تزوس است.

 

تیم درپر ، سرمایه گذار خطرپذیر و بنیانگذار Draper Associates ، به همراه 9 نفر دیگر در هیئت مشاوره می نشیند.

 

هیئت مشاور بانکدارعرضه و پایداری سکه

توکن های هوشمند را می توان در هر زمان ایجاد یا منحل کرد ، از مجموع عرضه در گردش، اضافه یا حذف کرد. بنابراین ، عرضه توکن نسبت به تبدیلاتی که در شبکه Bancor صورت می گیرد ، دارای نوسان است.

 

همانطور که گفته شد ، BNT واحد پول اصلی بانکور است و اولین اسمارت توکن با پروتکل Bancor است. BNT دارای مجموع عرضه 74،319،827 است ، اما از آنجا که یک توکن هوشمند است ، مقدار BNT در گردش نیز در نوسان است.

 

معاملات BNT در سطحی جدا از لایه اولیه پروتکل اثبات سهام شرکت Casper اتریوم انجام می شود.

 

از کجا می توانید BNT بخرید و ذخیره کنید؟

شما می توانید از طریق قرارداد هوشمند Bancor با تبدیل از توکن ERC-20 پشتیبانی شده دیگر در برنامه وب Bancor ، توکن های BNT را مستقیماً بدست آورید.

 

در غیر این صورت ، می توانید BNT را در صرافی های زیر پیدا کنید: Binance ، Bittrex ،  Gate.io ، HitBTC ، OKEx ، Liqui ، Upbit ، LATOKEN ، COSS ، AEX و Tidex.

 

همچنین می توانید BNT را در اکثر کیف پول های محبوب مانند MyEtherWallet ، Parity و imToken ذخیره کنید.

 

بررسی نهایی

پروتکل Bancor در نهایت وجود دارد تا نقدینگی را به توکن های با نقدینگی پایین برساند تا بتوانند در بازارهای جهانی جایی داشته باشند. Bancor خرید و یا انحلال توکن هایی که حجم معاملات آنها پایین است را آسان می کند در حالی که به آنها در تعیین قیمت بازار کمک می کند.

 

اگر فضای ارزهای رمزنگاری شده به سمت سیستمی پیش برود که شامل تعداد زیادی توکن موثر محلی باشد ، Bancor به خوبی می تواند یک شخصیت اصلی برای مبادله این ارزها باشد.

توکن های هوشمند، دارایی های تولید شده توسط کاربر هستند که توسط قراردادهای هوشمند در شبکه Bancor ایجاد شده اند.

توکن های هوشمند به عنوان رسانه ای برای تبدیل بین توکن های مختلف ERC-20 عمل می کنند

Bancor به جای مبادله آنها با شخص دوم ، توکن ها را از طریق قراردادهای هوشمند تبدیل می کند.

مکانیسم تبدیل از طریق توکن های هوشمند برای کمک به نقدینگی به توکن های کم نماینده معرفی شد.

 

برای ذخیره و نگهداری bancor می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.00
سکه در گردش
0.00
حجم بازار
0.00
عرضه کل
0.00