در حال دریافت اطلاعات
درباره دی‌وای‌دی‌ایکس
About dYdX

با گستش و توسعه فناوری نوین بلاک چین، به تدریج از این تکنولوژی در حوزه های مختلفی استفاده شده است که رسالت اصلی این فناوری غیرمتمرکزسازی است. یکی از حوزه های نوین بر بستر شبکه بلاک چین، حوزه امور مالی غیرمتمرکز DeFi می باشد که به منظور حذف واسطه-های مالی همچون بانک ها، صرافی ها و نیز کارگذاریها به وجود آمده است. توکن DyDx ارزدیجیتالی است که در حوزه امور مالی غیرمتمرکز می توان از آن استفاده کرد.

توکن ها نمادهای قابل معامله ای هستند که بر اساس استانداردهای تعریف شده یک سیستم بلاک چین بر بستر آن شکل گرفته اند. به بیان ساده تر سیستم  های بلاک چین شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس چین و سایر شبکه های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده اند که افرادی که نیازمند داشتن کوین هستند، مجبور به طراحی سیستم بلاک چین جدیدی نباشند و بتوانند از ظرفیت این شبکه ها استفاده کنند. توکن DyDx که بر بستر بلاک چین اتریوم ساخه شده است از نوع توکن های حاکمیتی است. پس از تغییر سازوکار استخراج رمزارزها از فرایند اثبات کار به اثبات سهام و در ادامه به اثبات سهام نمایندگی شده، سرعت تراکنش های شبکه های بلا ک چین بیشتر شد. هریک از نمایندگان که وظیفه ی تایید تراکنش ها را به عهده دارند، با استفاده از توکن های حاکمیتی حق رای خود را اعمال می کنند. از آنجایی که توکن های حاکمیتی همانند تمام توکن های دیگر، در بازار ارزهای دیجیتال قابل معامله هستند، ممکن است سهم بزرگی از آنها توسط یک نهنگ در بازار بلعیده شود. به بیان دیگر، توکن های حاکمیتی نباید در بازار معامله شوند، چراکه ممکن است بخش زیادی از آنها توسط عده کمی خریداری شود و موجب تمرکز اختیار رای دهندگی در بلاک چین شود.

قیمت ارز دیجیتال DyDx

قیمت توکن DyDx پس از عرضه در سال 2021، نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. نواحی مهم قیمتی 11.8، 18.8 و نیز 27.7به عنوان سقف تاریخی قیمتی، نواحی قیمتی مهمی هستند که می توانند به عنوان نقاط حمایتی و مقاومتی توسط سرمایه گذاران و معامله گران این توکن در بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرارگیرند. هم چون سایر ارزهای دیجیتال، قیمت توکن Dydx نیز از المان های مهمی تأثیرپذیر هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر قیمت DyDx است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow  می باشد. به بیان ساده تر، ورود و خروج DyDx به صرافی ها به عنوان میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود این ارزدیجیتال به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود.

رقابت رقابت بین DyDx و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت رمزارز باشد.

صرافی های که Dydx در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتالDyDx

توکن DyDx که در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می گیرد، دارای حداکثر عرضه در تعداد 1میلیارد توکن است. این توکن در سال 2021، 128امین رمزارز ارزشنتد بازار است که می تواند مشمول فرایند توکن سوزی نیز قرارگیرد. 

آینده ارز دیجیتال DyDx

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، توکن DyDx بر بستر اتریوم لایه دوم ساخته شده است. لایه دوم اتریوم برخلاف بیت کوین از سازوکار اثبات سهام به منظور تأید تراکنش ها استقاده می کند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه-گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

فرایند دیگر مورد توجه در آینده توکن DyDx توکن سوزس است. سوزاندن توکن به معنی حذف دائمی کوین های در گردش یک ارزدیجیتال خاص است که معمولا این حرکت برای اهداف ضد تورمی انجام می شود. به بیان دیگر، توکن سوزی ساز و کاری مشابه تجمیع سهام در بازار اوراق بهادار  می باشد. توسعه دهندگان هر توکن، با سوزاندن توکن ها و کم کردن عرضه آن ها در بازار، موجب افزایش قیمت و یا جلوگیری از کاهش قیمت توکن ها می شوند.

برای انجام این  کار توکن ها وارد یک کیف پول عمومی غیر قابل بازگشت می شوند که به آن کیف پول آدرس خوار گفته می شود. این کیف پول ها درحالی که کاملا فریز شده اند، توسط تمامی گره ها (Node) قابل مشاهده اند.

در تاریخ 7 دسامبر بود که صرافی dYdX به همراه صرافی های Coinbase و Binance.US به علت مشکلاتی ناشی از AWS از دسترس خارج شد و کاربران چاره‌ای جز صبر کردن نداشتند. این حادثه منجر به بوجود آمدن نگرانی‌هایی پیرامون استفاده از خدمات متمرکز توسط پروژه‌های DeFi شد. طی یک به‌روزرسانی در توییتر در 8 دسامبر اذعان کرد که اتکای خود به یک وب‌سرویس‌متمرکز مانند AWS مشکل ساز است و متعهد شد که در راستای غیرمتمرکز شدن زیرساخت‌هایش تلاش کند، اما نحوه انجام این کار را بیان نکرد. در 28 سپتامبر، آخرین روز Epoch1  حجم معاملات dYdX تنها نیم ساعت قبل از پایان به 11 میلیارد دلار رسید. کاهش حجم معاملات کاملاً مشابه پایان دوره Epoch0 است که حجم معاملات در عرض یک هفته پس از پایان آن 90 درصد کاهش یافت.

کیف پول ارز دیجیتال DyDx

توکن DyDx در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.16 B
سکه در گردش
65.57 M
حجم بازار
0.39 B
عرضه کل
1.00 B