در حال دریافت اطلاعات
درباره اوشن پروتکل
About Ocean Protocol

ارز دیجیتال ocean کوین اختصاصی و کاربردی پروتوکل اوپن اوشن است که به عنوان یک صرافی ارز دیجیتال شناخته میشود. به بیان ساده، این پروتوکل تلفیقی از صرافی متمرکز و غیرمتمرکز است که بهترین قیمت را از بین صرافی های مختلف به معامله گران ارائه میدهد.

ارز دیجیتال Ocean یک پروژه بر بستر شبکه بلاک چین است که اولین پروتوکل تجمیع تراکنش در حوزه امور مالی غیر متمرکز میباشد. این پروژه علاوه بر ایجاد ارتباط بین بلاک چین های مختلف، بستر مناسبی به منظور آربیتراژ در بازار ارزهای دیجیتال است.

فعالیت به عنوان یک اگریگیتور بازار ساز خودکار در ارز دیجیتال ocean و دریافت سود از تراکنش های این شبکه مستلزم تسلیم یک وثیقه 30هزار دلاری است. تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال ocean متسکل از یک گروه 16نفره و متخصص در زمینه ارزهای دیجیتال است که به صورت تمام وقت در این پروژه کار میکنند.

به عنوان مثال، یک کاربر به منظور خرید و فروش و همچنین تاخت(swap) رمزارزهای مختلف میتواند از ارزدیجیتال ocean استفاده کند که از میان تمام صرافی های بهترین قیمت را به کاربر پیشنهاد میکند.

صرافی ها و مراکز تبدیل ارزهای مختلف همواره یکی از مهم ترین عناصر مبادلات مختلف تجاری و نیز مالی هستند که در طول قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اند. پیدایش آن ها به عنوان یک حرفه را می‌توان ناشی از نیاز مردم به تعیین و صحت وزن و عیار مسکوکات گوناگونی دانست که در صده های قبل رواج داشتند و ناآگاهی از میزان وزن و عیار صحیح آن‌ها می‌توانست زیان بار باشد.

الزام وجود این مراکز به منظور تسهیل مبادلات مالی و نیز به عنوان ابزارهایی برای خرید و فروش ارزهای کشورهای مختلف همواره مورد توجه معامله گران، تاجران و دیگر فعالان اقتصادی بوده است. به بیان ساده تر، صرافی یک مرکز خدمات مالی است که به منظور تبدیل ارزها و مبادلات پولی مورد استفاده قرار می گیرد. با پیدایش رمزارزها و توسعه مبادلات و معاملات در بازار ارزهای دیجیتال، وجود این مراکز خدمات مالی یکی از عناصر اصلی گسترش این بازار مالی است.

ارز دیجیتال ocean یک پلتفرم مالی است که امکان خرید و فروش رمزارزهای مختلف را در اختیار معامله گران مختلف قرار می دهد. این بستر معاملاتی با دریافت کارمزدهای مختلفی به تراکنش و تبدیل رمزارزها در شبکه های مختلف بلاک چین می پردازد. علاوه بر این، از این پلتفرم می توان به منظور انعقاد قراردادهای هوشمند و وام گیری و وام دهی استفاده کرد که موجب جذابیت بازار ارزهای دیجیتال گردیده است. درامد ارز دیجیتال ocean علاوه بر دریافت کارمزد تراکنش ها، می تواند مواردی هم چون بهره وام ها و نیز دریافت کارمزد پذیرش رمزارزهای مختلف باشد.

صرافی های دیجیتال غیرمتمرکز که با عنوان Dex نیز شناخته می شوند، به منظور غیرمتمرکز کردن مالکیت و کنترل در صرافی های دیجیتال به وجود آمده است.

این صرافی ها، پلتفرم های معاملاتی بربستر شبکه بلاک چین هستند که دارای امکانات مختلف معامله گری می باشند. این پلتفرم ها معمولا بدون نیاز به احراز هویت امکان معامله و خریدوفروش ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند. تنها با اتصال کیف پول به این صرافی ها، نقل وانتقال رمزارزهای مختلف قابل انجام است. بنابر این، این صرافی ها از خطراتی هم چون هک شدن و نیز حملات سایبری در امان خواهند بود. تراکنش ها و نقل وانتقال رمزارزها در این صرافی ها در قالب قراردادهای هوشمند و به صورت همتا به همتا انجام می شود.

در یک شبکه همتابه همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. تراکنش ها توسط یک آدرس عمومی که بلاک چین به فرد می دهد ثبت می شود و به دیگران نشان داده می شود.

بنابراین در حالی که هویت واقعی فرد محفوظ مانده، تمام معاملات انجام شده او با آدرس عمومی در معرض همگان قرار می گیرد. این آدرس عمومی همان آدرس والت یا کیف پول دیجیتالی است که در جابه جایی ارزهای دیجیتال استفاده می شود. تراکنش ها در صرافی های غیرمتمرکز با کارمزد بسیار پایین و نزدیک به صفر انجام می شود. هم چنین سرعت تراکنش ها در این پلتفرم ها از میزان قابل قبولی برخوردار است.

این بسترهای معاملاتی دارای معایبی نیز می باشند که عدم توجه به آن ها می تواند موجب ضررهای جدی سرمایه گذاران گردد. به عنوان مثال، اکثر این صرافی های غیرمتمرکز دارای رابط کاربری آسان و مناسبی نمی باشند و استفاده از آن ها مستلزم تسلط کافی به شبکه های متعدد پولی بلاک چین و فراگیری جزئیات پیچیده معامله گری است.

هم چنین این بسترهای معاملاتی از کارمزدهای تراکنش بسیار بالایی برخوردار هستند. به بیان ساده تر، اکثر این صرافی های غیرمتمرکز بر بستر بلاک چیم اتریوم طراحی و توسعه داده شده اند که کارمزد تراکنش های این شبکه بسیار بالا است.

قیمت ارز دیجیتال ocean

نمودار قیمتی ارز دیجیتال ocean پس از عرضه در آگوست 2020 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی قیمتی مهم 0.26تا0.33دلار و 0.59تا0.62دلار و 1.1تا1.3دلار و همچنین سقف تاریخی 1.9دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند.

خرید و فروش ارز دیجیتال ocean

ارز دیجیتال ocean دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 1.4میلیارد است که در ژانویه 2022 تعداد 613میلیون از ارز دیجیتال ocean در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد.

آینده ارز دیجیتال ocean

نقشه راه ارز دیجیتال ocean با در نظر گرفتن تاریخ به روز رسانی های مختلف در سایت رسمی رمزارز ocean منتشر شده است. یکی از این مراحل که با عنوان اوقیانوس اطلس نامگذاری شده است در ماه آپریل 2022 با در نظر گرفتن بهترین قیمت در معاملاتی آتی به انجام خواهد رسید.

در گام بعدی آینده ارز دیجیتال ocean که با عنوان اوقیانوس آرام نامگذاری شده است، ابزارهای مختلفی به منظور مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک معاملاتی در این پلتفرم ارائه خواهد شد که تا پایان 2022 به نتیجه خواهد رسید.

همچنین در گام آخر نقشه راه ارزدیجیتال ocean بستر مناسب تری به منظور استفاده از این پروتوکل در حوزه هایی همچون امور مالی غیر متمرکز و وام دهی و وام گیری ارائه خواهد شد.

مهم ترین هدف حوزه ی (DeFi) یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک-ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را ارائه می کنند. در واقع این حوزه یک پروژه نیست، بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش می-پردازند. توکن های حوزه امور مالی غیر متمرکز دنیای جدیدی از پروتکل های مبتنی بر ارزدیجیتال هستند که در سال های اخیر با هدف توسعه و تغییر سیستم های مالی سنتی به وجود آمده اند. تعدادی زیادی از این توکن ها بر بستر اتریوم ساخته شده اند.

پروژه ارز دیجیتال ocean سرمایه گذاران مطرح و تأثییر گذاری جذب نموده است که صرافی باننس و نیز houbi global از جمله این سرمایه گذاران میباشد. فعالیت بنیاد ارز دیجیتال ocean در شبکه های اجتماعی مختلف نیز المان قابل توجه دیگری در بررسی آینده رمزارز oceanاست.

کیف پول ارز دیجیتال ocean

ارز دیجیتال ocean در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند..

اینگونه افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
15.27 M
سکه در گردش
0.61 B
حجم بازار
0.37 B
عرضه کل
1.41 B