در حال دریافت اطلاعات
درباره پرپچوال پروتکل
About Perpetual Protocol

ارز دیجیتال perp

ارز دیجیتال perp رمزارز اختصاصی پروتکل Perpetual است که به عنوان یک صرافی غیر متمرکز امکان استفاده از ابزار عای مشتقه و قراردادهای آتی را برای کاربران فراهم میکند.

صرافی ها و مراکز تبدیل ارزهای مختلف همواره یکی از مهم ترین عناصر مبادلات مختلف تجاری و نیز مالی هستند که در طول قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اند. پیدایش آن ها به عنوان یک حرفه را می‌توان ناشی از نیاز مردم به تعیین و صحت وزن و عیار مسکوکات گوناگونی دانست که در صده های قبل رواج داشتند و ناآگاهی از میزان وزن و عیار صحیح آن‌ها می‌توانست زیان بار باشد.

الزام وجود این مراکز به منظور تسهیل مبادلات مالی و نیز به عنوان ابزارهایی برای خرید و فروش ارزهای کشورهای مختلف همواره مورد توجه معامله گران، تاجران و دیگر فعالان اقتصادی بوده است. به بیان ساده تر، صرافی یک مرکز خدمات مالی است که به منظور تبدیل ارزها و مبادلات پولی مورد استفاده قرار می گیرد. با پیدایش رمزارزها و توسعه مبادلات و معاملات در بازار ارزهای دیجیتال، وجود این مراکز خدمات مالی یکی از عناصر اصلی گسترش این بازار مالی است.

وجود صرافی های دیجیتال متمرکز به منظور سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال یک تناقض غیرقابل انکار در راستای رسالت اصلی شبکه بلاک چین است. به بیان دیگر، هدف اصلی توسعه و گسترش تکنولوژی بلاک چین، غیرمتمرکز کردن پروژه های گوناگون در حوزه های مختلف است. صرافی های دیجیتال غیرمتمرکز که با عنوان Dex نیز شناخته می شوند، به منظور غیرمتمرکز کردن مالکیت و کنترل در صرافی های دیجیتال به وجود آمده است.

ارز دیجیتال perp، پلتفرم  معاملاتی بربستر شبکه بلاک چین است که دارای امکانات مختلف معامله گری می باشد. ارز دیجیتال prep بدون نیاز به احراز هویت امکان معامله و خریدوفروش ارزهای دیجیتال را فراهم می کنند. تنها با اتصال کیف پول به این صرافی ها، نقل وانتقال رمزارزهای مختلف قابل انجام است. بنابر این، ارز دیجیتال prep از خطراتی هم چون هک شدن و نیز حملات سایبری در امان خواهند بود. تراکنش ها و نقل وانتقال رمزارزها در ارز دیجیتال prep در قالب قراردادهای هوشمند و به صورت AMM انجام می شود.

ارز دیجیتال perp یک  بازار ساز خودکار است که بجی استفاده وش p2p از روش p2c استفاده میکند. در این روش کاربران بجای ارتباط با یکدیگر با قراردادهای هوشمند در ارتباط هستند.  ارز دیجیتال perp قیمت تبادل یک جفت ارز را مشخص میکند که این کار از طریق بازار سازی خودکار انجام میشود.

استخر نقدینگی در ارز دیجیتال perp مانند یک صندوق است که معامله گران با این صندوق ها در حال معامله میباشند و کسانی  که در این صندوق ها نقدینگی خود را ذخیره کرده اند در ازئ این کار از معامله گران هزینه دریافت میکنند.

در این پلتفرم 0.3درصد از هر تراکنش به قفل کنندگان سرمایه در استخر نقدینگی تعلق خواهد داشت. بازار ساز خودکار یک رابطه ی ریاضی است که بر مبنای آن قیمت در صرافی Prep تایین میشود. به بیان ساده تر هر چقدر تعداد توکن های موجود در استخر کمتر شود قیمت آن توکن بیشترخواهد شد. ارز دیجیتال perp به عنوان وسیله ای برای پرداخت کارمزد تراکنش ها به صاحبان نقدینگی استخر ها شناخته میشود.

ارز دیجیتال perp دارای معایبی نیز می باشد که عدم توجه به آن ها می تواند موجب ضررهای جدی سرمایه گذاران گردد. به عنوان مثال، ارز دیجیتال perp دارای رابط کاربری آسان و مناسبی نمی-باشد و استفاده از آن  مستلزم تسلط کافی به شبکه های متعدد پولی بلاک چین و فراگیری جزئیات پیچیده معامله گری است. هم چنین ارز دیجیتال prep  از کارمزدهای تراکنش بسیار بالایی برخوردار است. به بیان ساده تر ارز دیجیتال prep بر بستر بلاک چیم اتریوم طراحی و توسعه داده شده که کارمزد تراکنش های این شبکه بسیار بالا است.

قیمت ارز دیجیتال perp

نمودار قیمتی ارز دیجیتال perp  پس از عرضه در مارس 2021 نوسانات بسیار را تجربه نموده است. نواحی مهم قیمتی 3تا4دلار و 8تا9دلار و نیز سقف تاریخی 25دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و سرمایه گذاران ارز دیجیتال perp قرار گیرند.

همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال perp از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که درادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت perp است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow  می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج perp به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود perp به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج ‌ perp از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای آن خواهد بود. دیگر المانی که عرضه و تقاضای perp را بررسی می کند شاخص موقعیت ماینرهاست که نشان دهنده تمایل یا عدم تمایل ماینرها به فروش بیت کوین های استخراج شده است.

صرافی های که perp در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

مقررات حاکم بر فروش ارز دیجیتال perp که توسط دولت ها تعیین میشود قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر کشوری خرید و فروش ارز دیجیتال perp را ممنوع اعلام کند خبر بدی برای این رمزارز و حتی کل بازار ارزهای دیجیتال می باشد. همچنین حاکمیت داخلی ب ارز دیجیتال perp نیز بر قیمت اثر گذار است. منظور از حاکمیت داخلی افرادی هستند که یک رمزارز را به وجود آورده اند و اختلاف این افراد با هم می تواند قیمت را تغییر دهد.

خرید و فروش ارز دیجیتال perp

ارز دیجیتال perp بدون محدودیت عرضه در دسترس سرمایه گذاران قرار خواه گرفت. در ژانویه 2022 تعداد 74میلیون عدد از ارز دیجیتال perp در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد.

آینده ارز دیجیتال perp

ارز دیجیتال perp همان گونه که اشاره شد پیشرفته ترین حوزه های فعال بر بست بلاک چین می-باشد که به عنوان یک صرافی غیر متمرکز فعالیت میکند. این صرافی  به احراز هویت نیاز ندارد و تنها با داشتن یک کیف پول مانند متامسک قابل استفاده خواهد بود. برای استفاده از ارز دیجیتال perp غیرمتمرکز، پس از پرداخت کارمزد تراکنش ها در کیف پول، باید شبکه مناسب پولی را نیز انتخاب کرد. معاملات بر بستر این صرافی به صورت قراردادهای هوشمندی است که در شبکه بلاک چین طراحی می شود. ارز دیجیتال perp از امکانات معاملاتی هم چون معاملات آتی و نیز پیمان های آتی برخوردار هستد.

استفاده از ارز دیجیتال perp و هریک از پلتفرم های معاملاتی مختلف، مستلزم آگاهی از ریسک-های متعددی است که عدم توجه به آن ها می تواند موجب خسارت های جبران ناپذیر مالی به سرمایه گذاران و معالمه گران در بازار ارزهای دیجیتال گردد.

هم چنین استفاده از پلتفرم های خارجی و غیرمتمرکز نیازمند کسب دانش کافی از نحوه کار و نیز میزان کارمزد تراکنش ها می باشد. پیشرفته-ترین حوزه در فناوری نوین بلاک چین صرافی های غیرمتمرکز هستند که از مخاطرات قابل کنترل-تری نسبت به سایر انواع صرافی ها برخوردار هستند. انتخاب بهترین و کم ریسک ترین صرافی به عنوان اصلی ترین ابزار معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال می تواند موجب پوشش ریسک و مدیریت سرمایه از جانب معامله گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال گردد.

کیف پول ارز دیجیتال perp

ارز دیجیتال perp در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می-کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند.

اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.20 B
سکه در گردش
74.47 M
حجم بازار
0.44 B
عرضه کل
0.00