در حال دریافت اطلاعات
درباره سکرت
About Secret

فناوری نوین بلاک چین و استفاده از این سیستم در حوزه های مختلف با سرعت زیادی در حال گسترش و توسعه می باشد. یکی از مهم ترین ویژه گی های این فناوری، شفافیت به همراه حفظ حریم خصوصی است. به تدریج این ویژه گی در حوزه های مختلف موجب افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال شد، در حالی که در بسیاری از حوزه های دیگر این موضوع باعث عدم پذیرش و گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال گردید. یکی از رمزارزهایی که با هدف ایجاد حریم خصوصی امن تر طراحی و توسعه داده شد، ارز دیجیتال SCRT نام دارد که در ادامه با آن آشنا می شویم.

در فبریه سال 2020 ارز دیجیتال Enigma به ارز دیجیتال SCRT تغییر نام داد. ارز دیجیتال SCRT کوین اختصاصی شبکه بلاک چین Secret است که به عنوان پروژه ای به منظور ارتقا سطح امنیت و حفظ حریم خصوصی طراحی و توسعه داده شده است.

ارز دیجیتال scrt که غیرقابل ردیابی است، بستر مناسبی برای معاملات محرمانه و تراکنش های خصوصی است. در سیستم بلاک چین، در صورت تأیید و انجام نهایی یک تراکنش، می توان مقدار، مبدا و مقصد آن  را بر اساس آدرس های کیف پولی که مورد استفاده قرار گرفته است، مشخص کرد. به بیان ساده تر، در تراکنش های درون شبکه بلاک چین، جزیات آن ها قابل ردیابی و بررسی است. شبکه ارز دیجیتال scrt با هدف حذف این قابلیت در فناوری نوین بلاک چین طراحی و توسعه داده شد.

به طور مثال،در شبکه بلاک چین با استفاده از سایت بلاک چین می توان به آدرس های عمومی کیف پول های دیجیتال و در ادامه به تمام گردش های آن ها دسترسی پیدا کرد. منظور از دسترسی، تحلیل و بازبینی مقدار تراکنش ها می باشد. در حالی که ارز دیجیتال scrt، یک زنجیره بلوکی غیر شفاف است که با پنهان کردن آدرس های استفاده شده در تراکنش ها، جزیات و مقدار هر تراکنش را غیرقابل ردیابی و بازبینی نگه می دارد. این ارزدیجیتال در طیف کوین های خصوصی قرارگرفته و موجب نقل وانتقال راحت تر مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال شده است.

هم چنین با وجود حریم خصوصی توسعه یافته در شبکه بلاک چین ارز دیجیتال scrt، امکان ردیابی و بازبینی جزییات یک کیف پول در صورت درخواست صاحب آن وجود خواهد داشت. این امکان در فرایندهای قانونی نظیر مالیات می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

ارز دیجیتال scrt از الگوریتم اجماع در ساز و کار اثبات سهام نمایندگی شده به منظور تایید تراکنش ها و ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند. قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد.

به منظور افزایش سرعت در تأیید تراکنش ها، ارز دیجیتال scrt بر اساس روش اثبات سهام نمایندگی شده توسعه داده  شده است. در این فرایند پس از اثبات سهام سرمایه گذاران در شبکه بلاک چین،  نمایندگانی از میان آن ها به منظور تأیید تراکنش ها انتخاب می شود. این فرایند موجب افزایش سرعت تراکنش ها، کاهش کارمزد تراکنش ها و نیز حفظ محیط زیست خواهد شد. شبکه بلاک چین ایاس با به کارگیری سازوکار اثبات سهام نمایندگی شده، موفق شد هر یک ثانیه یک بلاک جدید در شبکه ایجاد کند.

قیمت ارز دیجیتال scrt

نمودار قیمت ارز دیجیتال scrt پس از عرضه در نوامبر 2020 نوسانات بسیار را تجربه نموده است.

نواحی قیمتی 6تا7دلار و 8.45دلار و 9تا11 دلار و سقف قیمتی تاریخی 13دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجتال قرار گیرند.

المان های بسیاری بر قیمت ارز دیجیتال scrt تاثیر گذار هستند که در ادامه به توضیح هر یک پرداخته خواهد شد.

اصلی ترین رسالت شبکه ارز دیجیتال scrt حفظ حریم خصوصی و پنهان نگه داشتن مقدار نقل-وانتقالات و نیز کیف پول های مورد استفاده در این تراکنش ها است. هم چنین در شبکه بلاک چین ارز دیجیتال scrt ، محدودیتی از نظر اندازه ساخت بلاک ها در شبکه وجود ندارد. این فرایند موجب افزایش مقیاس پذیری و هم چنین سرعت تراکنش ها در شبکه می شود. این سازوکار هم چنین مقدار کارمزد تراکنش ها را در صورت ایجاد بلوک های بزرگ پایین نگه می دارد.

ارزدیجیتال scrt دارای معایب و چالش هایی است که عدم توجه به آن ها می تواند موجب اعمال تصمیمات اشتباه از سوی سرمایه گذاران و معامله گران گردد. امکان استفاده از ارز دیجیتال scrt در راستای اهداف غیرقانونی و حتی خطرناک همواره وجود داشته است.

به بیان ساده تر، به دلیل غیرقابل ردیابی بودن تراکنش ها در سیستم ارز دیجیتال scrt ، اهداف غیرقانونی می توانند در مسیر امن تری به نقل وانتقالات مالی بپردازند. استفاده از مونرو توسط سایت-هایی مانند دارک وب می تواند مثال روشنی از این چالش پیش روی ارز دیجیتال scrt باشد.

محدودیت های قانونی استفاده از ارز دیجیتال scrt می تواند سرمایه گذاری در این حوزه را با چالش-های جدی مواجه کند. حریم خصوصی ایجادشده در ارز دیجیتال scrt ، می تواند تحت حساسیت و نظارت نهادهای امنیتی و یا مالیاتی  و دارایی در کشورهای مختلف قرار بگیرد. عدم وجود کیف پول اختصاصی ارز دیجیتال scrt ، چالش جدی برای سرمایه گذاران در حوزه ارز دیجیتال scrt مونرو ایجاد می کند. با وجود غیرقابل ردیابی بودن تراکنش ها در پلتفورم ارز دیجیتال scrt ، عدم وجود کیف پول های اختصاصی می تواند هدف اصلی این سیستم را در راستای حفظ حریم خصوصی زیر سوال قراردهد.

هم چنین عدم وجود سقف عرضه در ارز دیجیتال scrt ، می تواند موجب تورم عرضه و کاهش ارزش این رمزارز در بازار ارزهای دیجیتال گردد.

خرید و فروش ارز دیجیتال scrt

ارز دیجیتال scrt بدون محدودیت حداکثری عرضه در اختیار سرمایه گذاران قرار میگیرد. در ژانویه 2022 تعداد 149میلیون از ارز دیجیتال scrt در دستر معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

آینده ارز دیجیتال scrt

اثبات سهام نمایندگی شده که در ارز دیجیتال scrt مورد استفاده قرار میگیرد از سرعت بسیار بالایی در تراکنش ها برخوردار می باشد. سرمایه گذاری در این حوزه و فعالیت به عنوان یک تأیید کننده تراکنش می تواند موجب افزایش میزان سود در بازار ارزهای دیجیتال شود.

کیف پول ارز دیجیتال scrt

در سایت رسمی ارز دیجیتال scrt  کیف پول لجر نانو اس و ایسک به عنوان کیف پول سخت افزاری به منظور نگهداری ارز دیجیتال scrt معرفی شده است.

همچنین کیف پول keplir و math والت به عنوان کیف پول آنلاین به منظور ذخیره سازی ارز دیجیتال scrt در نظر گرفته شده است.

ارز دیجیتال scrtدر تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند.

اینگونه اسرمایه گذاران ارز دیجیتال scrt می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
12.39 M
سکه در گردش
0.15 B
حجم بازار
0.89 B
عرضه کل
0.00