در حال دریافت اطلاعات
درباره سینتتیکس
About Synthetix

 Synthetix (SNX) چیست؟

Synthetix یک پروتکل DeFi برای دارایی های رمزنگاری مصنوعی است. این محصول که از خاکستر بازار خرسی 2018 همراه با Maker ، Compound ، Uniswap و چند شرکت دیگر متولد شده است ، راه را برای تأمین مالی غیر متمرکز هموار کرده است تا به یکی از بخشهای اصلی در حوزه ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شود.

 

معرفی

 Synthetix به عنوان یک پروژه استیبل کوین به نام Havven آغاز شد ، قبل از اینکه در بازار خرسی ارزهای رمزنگاری به یک پروتکل برای دارایی های مصنوعی تبدیل شود. جامعه پشت Synthetix پیشگام بسیاری از مکانیسم هایی بود که اکنون به عنوان استانداردی در چشم انداز DeFi در نظر گرفته می شود.

همچنان به عنوان یکی از اجزای سازنده اصلی DeFi در اتریوم ، و با راه اندازی قریب الوقوع در راه حل مقیاس بندی لایه 2 ، Synthetix به احتمال زیاد بخش مهمی از DeFi برای آینده قابل پیش بینی، خواهد بود.

 

Synthetix چیست؟

Synthetix یک پروتکل دارایی ترکیبی است که امکان انتشار دارایی های مصنوعی را در Ethereum فراهم می کند. شما می توانید دارایی مصنوعی را نوعی محصول مشتق در نظر بگیرید. این راهی به شما می دهد که بدون نیاز به مالکیت در معرض دارایی قرار بگیرید. اما چه چیزی می تواند یک دارایی مصنوعی یا "Synth" باشد؟ خوب ، تقریباً هر چیزی که دارای قیمت قابل اطمینان باشد. برخی از نمونه ها عبارتند از ارزهای رمزنگاری شده مانند BTC یا ETH ، کالاها مانند طلا و نقره و ارزهای فیات مانند USD. حتی Synth های معکوس وجود دارند که معکوس دارایی زیرین را ردیابی می کنند و به معامله گران، راهی آسان برای بدست آوردن سهام کوتاه مدت یا پرهیز از دارایی های موجود و بازدهی موقعیت های کشاورزی می دهد.

ایده این است که با استفاده از Synthetix ، معامله گران می توانند در معرض دارایی های خاصی قرار بگیرند که در زنجیره وجود ندارد. Synthetix همچنین امکان ایجاد شاخص هایی مانند شاخص DeFi را فراهم می کند که قیمت سبد دارایی های متعدد DeFi را دنبال می کند.

 

Synthetix چگونه کار می کند؟

Synths از اوراکلهای قیمت غیر متمرکز، برای ردیابی قیمت دارایی های زیرین استفاده می کند. توجه به این نکته ضروری است که Synth با یک ارز رمزنگاری شده که توسط یک ذخیره پشتیبانی می شود ، مانند استیبل کوین متفاوت است. به جای ذخیره معمولی ، آنچه به Synth ارزش می دهد ، مکانیزم های پیچیده مختلف زنجیره ای و قراردادهای هوشمند است.

به عنوان مثال ، BUSD یک استیبل کوین است که هر BUSD نشان دهنده 1 دلار ذخیره است. به طور مشابه ، PAXG توسط شمش ​​های طلایی فیزیکی پشتیبانی می شود. به نوعی ، اگر شما صاحب PAXG هستید ، مبلغی معادل، در ذخیره طلای اساسی دارید. به عبارت دیگر ، PAXG توکنی است که نشان دهنده مالکیت طلا است.

مصنوعات متفاوت هستند. آنها قیمت دارایی ها را از طریق مکانیسم پیچیده ای از قراردادهای هوشمند پیگیری می کنند. داشتن sXAU به این معنا نیست که شما دارای طلای زیرین هستید. این بدان معناست که شما در معرض قیمت طلا هستید. پس چرا می خواهید چنین دارایی ای داشته باشید؟ همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، این روش خوبی برای قرار گرفتن در معرض قیمت دارایی بدون نیاز به داشتن آن است. چیزی که Synths را مفید می کند این است که از آنجا که آنها توکن ERC-20 در Ethereum هستند ، سایر پروتکل های DeFi می توانند به راحتی آنها را ادغام کنند. Synths را می توان به مکان هایی مانند Uniswap ، Sushi یا Curve واریز کرد و شما می توانید نقدینگی خود را تامین کرده و هزینه معاملات را درست مانند سایر توکن های ERC-20 کسب کنید.

 

بنیانگذاران Synthetix چه کسانی هستند؟

این شبکه در سپتامبر 2017 توسط کین وارویک با نام Havven راه اندازی شد. حدود یک سال بعد این شرکت به Synthetix تغییر نام داد. کین وارویک بنیانگذار Synthetix و مدیر اجرایی در شبکه خرده فروشی blueshyft است. قبل از تأسیس Synthetix ، وارویک در چندین پروژه رمزنگاری دیگر کار کرده است. او همچنین Pouncer را تأسیس کرد ، که یک حراج زنده اختصاصی در استرالیا است. پیتر مک کیان ، مدیرعامل پروژه ، بیش از دو دهه تجربه در توسعه نرم افزار دارد. او قبلاً به عنوان برنامه نویس در ICL Fujitsu کار می کرد. جوردن ممتازی ، مدیر اجرایی Synthetix ، استراتژیست کسب و کار ، تحلیلگر بازار و رهبر فروش با چندین سال سابقه در زمینه بلاک چین ، ارزهای رمزنگاری شده ، پرداخت های دیجیتالی و سیستم های تجارت الکترونیک است. جاستین جی. موسی ، مدیرفناوری این پپروژه ، مدیر سابق مهندسی در MongoDB و معاون رئیس مهندسی آزمایشگاه 49 بود. او همچنین بنیانگذار Pouncer بود.

 

توکن شبکه Synthetix  (SNX)

بنابراین ، اگر آنها از دارایی اصلی پشتیبانی نمی کنند ، تا آن زمان چه وثیقه ای دارند؟ در درجه اول ، آنها توکن پلت فرم یعنی  SNX را دارا می باشند. اخیراً ، Synthetix همچنین ETH را به عنوان وثیقه پشتیبانی شده اضافه کرد.

Synthetix با وثیقه گذاری بیش از حد کار می کند - یعنی هر دارایی مصنوعی با ارزش بیشتری از آنچه که نشان می دهد تضمین می شود.

Synths توسط کاربرانی ایجاد می شود که وثیقه (SNX) گذاشته و دارایی مصنوعی را در برابر آن ضرب می کنند. به عبارت دیگر ، هر Synth اساساً بدهی در برابر وثیقه ارسال شده است.

هر موقعیت بدهی، باید نسبت وثیقه خاصی را حفظ کند. این نسبت با مدیریت تعیین می شود. هدف این است که اطمینان حاصل شود که Synths به طور کافی وثیقه هستند و هیچ نقصی در سیستم، حتی در حوادث دور افتاده مانند سقوط بزرگ بازار وجود ندارد.

سهامداران باید به صورت دستی این نسبت را با ضرب و سوزاندن Synths (بدهی) یا افزودن وثیقه های بیشتر مدیریت کنند تا اطمینان حاصل شود که می توانند پاداش های قابل توجهی را کسب کنند.

 

نقدینگی بی نهایت و بدون لغزش

 Synthetix خود را به عنوان یک صرافی با "نقدینگی نامحدود" به بازار عرضه می کند ، زیرا دفترچه سفارش یا لغزش به معنای سنتی وجود ندارد. قیمت گذاری توسط مکانیسم الگوریتمی تعیین می شود ، بیشتر شبیه به نحوه عملکرد بازار ساز خودکار (AMM) نسبت به کتاب سفارش محدودیت مرکزی (CLOB) است.

در اصل ، وقتی در Synthetix معامله می کنید ، در برابر یک فرد یا بازارساز معامله نمی کنید. در عوض ، بخشی از بدهی خود را از محل بدهی بازپرداخت می کنید و به همان میزان بدهی در یک سند دیگر وام می گیرید.

 این یک مکانیسم پیچیده با تفاوت های ظریف است ، اما نکته مهمی که باید بدانید این است که معاملات در Synthetix با معاملات در دفترچه سفارشات Binance یا منابع نقدینگی Uniswap یکسان نیست.

 

Synthetix و خوش بینی

بنابراین چرا کل NASDAQ در صرافی Synthetix سوار نشده است؟ خوب ، هزینه ها و ضمانت های اجرایی در شبکه اصلی اتریوم برای اکثر معامله گران و سبک های معاملاتی مناسب نیست. به همین دلیل است که قراردادهای Synthetix بر روی یک راه حل لایه 2 موسوم به جمع آوری خوش بینانه انجام می شود - به طور خاص ، اجرای آن توسط شرکت Optimism به کار گرفته می شود.

 Rollups یک راه عالی برای مقیاس بندی بلاک چین است. برخلاف سایر راه حل های مقیاس بندی مانند sidechains ، که مسئولیت امنیت خود را با استفاده از مجموعه اعتبارسنجی متمایز بر عهده دارند ، رولپ ها از بلاک چین اتریوم امنیت می گیرند. این یک تمایز کلیدی است. Rollups می تواند همان مزایای مقیاس بندی مانند sidechains (به عنوان مثال ، افزایش توان تراکنش و کاهش هزینه تراکنش ها) را داشته باشد ، بدون آنکه امنیت زیادی را به خطر بیندازد.

 با این حال ، قراردادهای Synthetix یکی از پیچیده ترین قراردادهای هوشمند موجود است. انتقال آنها به چنین فناوری پیشرفته با ایمن ترین روش ممکن کار ساده ای نیست. Optimism مدتی در پس زمینه با Synthetix کار می کند و انتظار می رود که استقرار آن در تابستان 2021 در mainnet اتفاق بیفتد.

 

سخن پایانی

 Synthetix یک پروتکل دارایی مصنوعی در Ethereum است. Synths قیمت دارایی زیرین را پیگیری می کند بدون اینکه کاربران مجبور باشند خود دارایی خود را داشته باشند. Synthetix یکی از قدیمی ترین پروژه های DeFi است که دارای ساختار حکمرانی غیر متمرکز از طریق SynthetixDAO است. اگرچه ساده ترین پروژه برای درک نیست ، اما Synthetix با استقرار در اجرای مجموعه Optimism ممکن است افزایش پذیرش را تجربه کند.

برای ذخیره و نگهداری synthetix-network-token می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
50.22 M
سکه در گردش
0.11 B
حجم بازار
0.50 B
عرضه کل
0.21 B