logo
{ "p_id": 2469, "chart_slug": "zilliqa", "symbol": "ZIL", "en_name": "Zilliqa", "fa_name": "زیلیکا", "change_1h": -0.47196, "change_7d": 14.53, "change_24h": 2, "change_30d": 7.51, "volume": "27694747.98958505", "marketcap": "437524493.2", "supply": 21000000000, "rank": 139, "website_url": "https://www.zilliqa.com/", "low_24h": 0.024812616653193616, "high_24h": 0.02579503198184105, "low_7d": 0.021428790173199874, "high_7d": 0.025921781897684203, "low_30d": 0.020187998266602742, "high_30d": 0.025921781897684203, "price": 0.0328, "slug": "zilliqa", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 2.01, "price": 17.76 }, { "name": "Uniswap", "symbol": "UNI", "fa_name": "یونیکورن توکن", "change_24h": 8.96, "price": 8.22 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": 2.14709, "price": 8667.67126467324 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.108, "price": 0.4014265341895363 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 } ], "category": { "name": "" } }
ZIL

Zilliqa ZIL

زیلیکا

قیمت زیلیکا

2.0 %

+

$ 0.032800

تومان 2,206

۲۴ ساعت

کمترین قیمت زیلیکا

$0.024813

indicator

بیشترین قیمت زیلیکا

$0.025795

عرضه کل زیلیکا

ZIL 21.00 میلیارد

ارزش کل بازار زیلیکا

0.44 میلیارد USDT

سایت اصلی زیلیکا

https://www.zilliqa.com/

تغییرات یک ساعت زیلیکا

0.5 % -

تغییرات یک هفته

14.5 % +

تغییرات یک ماه

7.5 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
ZIL
ZIL
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای زیلیکا (ZIL/USD)

نمودار قیمت لحظه ای زیلیکا ZIL در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای زیلیکا

Zilliqa (ZIL)

ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa با نام اختصاری ZIL با ارزش بازار 0.44 میلیارد در رتبه 139 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش زیلیکا صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت زیلیکا برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز زیلیکا 21.00 میلیارد واحد است و هر واحد زیلیکا در این لحظه با قیمت 0.032800 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 27.69 میلیون USDT است. قیمت زیلیکا در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 2.00 افزایش داشته است.

درباره زیلیکا

یکی از مشکلاتی که ارز های دیجیتال با آن مواجه هستند، مقیاس پذیری بلاک چین ها است که باعث می شود تا افراد به سختی این تکنولوژی را بپذیرند. البته برخی از ارزها مانند ارز دیجیتال زیلیکا سعی دارند تا به نوعی عمل کنند و برنامه نویسی شوند که مشکل مقیاس پذیری را در رمز ارزها برطرف نمایند. سوالی که پیش می آید این است که مقیاس پذیری در این عرصه به چه معناست و چه کاربردی دارد. مقیاس پذیری به توانایی یک بلاکچین گفته می شود که بتواند تعداد بالای متقاضیان را برای تراکنش پاسخگو باشد. البته بدون این که با کاهش سرعت مواجه باشید. حال ارزهایی مانند ارز دیجیتال زیلیکا سعی در برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری رمز ارزها دارند.

درباره ارز دیجیتال زیلیکا

در دنیای برنامه نویسی و در دنیای رمز ارزها تلاش شده تا مقیاس پذیری را در این ارزها بالا برده و همین باعث شود تا افراد بیشتری این تکنولوژی را بپذیرند و در آن سرمایه گذاری نمایند. با توجه به این که بیت کوین و اتریوم از میزان تراکنش بسیار بالایی برخوردار است، اما باز هم با این مشکل مواجه هستند. زیلیکا به عنوان یکی از پروژه های جدید که وارد بازار ارزهای دیجیتالی شده است در این عرصه سعی دارد تا این مشکل را برطرف نماید. کمپانی هایی مانند مسترکارت و ویزا با این مشکل مواجه نیستند و شاهد آن هستیم که تراکنش های زیادی را در زمان کوتاه انجام می دهند. حال در عرصه رمز ارزها این مشکل وجود دارد و نسل جدید یا همان نسل سوم ارزهای دیجیتالی سعی در برطرف کردن آن دارند. در ارز دیجیتال زیلیکا از فناوری شاردینگ استفاده شده تا بتواند در ثانیه هزاران تراکنش را تکمیل نماید. در ساختار این ارز دیجیتال دو نوع بلاک چین دیده می شود که عبارتند از DS و TX. بلاک چین تی اس در واقع وظیفه ذخیره اطلاعات هویتی نود ها را بر عهده دارد و بلاک چین تی ایکس کلیه اطلاعاتی که مربوط به تراکنش های انجام شده و تایید شده در شبکه هستند را ذخیره می نماید.

چند نکته مهم برای شناخت بیشتر ارز دیجیتالی زیلیکا

برای شناخت بیشتر و بهتر ارز دیجیتال زیلیکا باید به چند نکته یه شرح زیر اشاره داشت:
 • شبکه بلاک چین زیلیکا می تواند در حال حاضر 1000 تراکنش را در ثانیه انجام دهد.
 • از دیدگاه برخی تحلیلگران زیلیکا یک استارت آپ است اما به دلیل آن که در شروع کار است بهتر است در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری از این طریق را دارید، تنها مقداری از سرمایه خود را درگیر نمایید.
 • زیلیکا اولین بلاک چین به صورت عمومی است که با استفاده از فناوری شاردینگ مقیاس پذیری را به همراه امنیت بالا، دارا می باشد و این امر خود از جذابیت های این ارز دیجیتالی می باشد.
 • با توجه به جوان بودن این ارز دیجیتال باز هم شاهد آن هستیم که سرمایه گذاران زیادی جذب ان شده اند.

فناوری شاردینگ چیست

برای آن که بتوانیم فناوری مورد استفاده در سیستم ارز دیجیتال زیلیکا را بهتر بشناسیم، باید تعریفی از شاردینگ را بدانیم و با این سیستم بیشتر آشنا شویم. در سیستم شاردینگ در واقع شبکه مورد نظر به بخش های کوچکتری به نام شارد تقسیم بندی می شود که هر کدام دارای 600 گره و یا به اصطلاح نود است. در واقع هر شارد یک مینی بلاک چین می باشد که تقسیم به بخش های مختلف باعث می شود تا عملکرد آنها بهتر شود. عاملی که باعث افزایش سرعت عملکرد تراکنش ها در ارز دیجیتال زیلیکا می شود این است که شاردها هر کدام به صورت مستقل تراکنش ها را انجام می دهند که این خود باعث می شود تا در ثانیه تعداد زیادی تراکنش قابلیت انجام داشته باشند. زیلیکا در سال 2017 از 3 شارد استفاده می کرد که شامل 1800 گره بود. البته مشکلاتی هم در این سیستم وجود دارد که مدیران در صدد برطرف کردن آن هستند. می بینیم که زیلیکا بر اساس نوع کارکرد و برنامه خود با پلتفرم هایی که قراردادهای هوشمند را در این زمینه ارائه می کنند به رقابت می پردازد. از جمله می توان به اتریوم، نئو، ایاس و همچنین هش گراف اشاره داشت.

انواع تراکنش ها در ارز زیلیکا

به طور کلی تراکنش های موجود در شبکه این ارز دیجیتال را می توان به 3 دسته کلی تقسیم بندی کرد:
 • تراکنش نوع اول مابین دو حساب کاربری انجام می گیرد. یعنی تراکنش ها از یک حساب کاربری به حساب کاربری دیگر انجام می شود.
 • تراکنش نوع دوم تراکنش هایی هستند که از یک حساب کاربری انجام شده و طرف مقابل قراردادهای هوشمند هستند.
 • تراکنش نوع سوم به گونه ای انجام می شود که بین حساب کاربری از نوع پیچیده و قراردادهای هوشمند انجام می گیرد. این تراکنش ها در شارد های مختلف انجام شده و بر اساس چند بیت آخر و بر طبق آدرس گیرنده و فرستنده به انجام می رسد.
از این طبقه بندی می توان به این نتیجه رسید که کل تراکنش های نوع اول و بیشتر تراکنش های نوع دوم از طریق یک شارد کنترل می شوند اما برخی از تراکنش های انجام شده در دسته دوم و کلیه تراکنش های دسته سوم؛ توسط دو یا چند شارد صورت می گیرد زیرا نیاز به ارتباط بین بیش از یک شارد وجود دارد تا سرعت کار بالا تر شود. این نوع از تراکنش ها توسط DS مدیریت و کنترل می شوند.

آینده ارز دیجیتال زیلیکا

از آنجایی که ارز دیجیتال زیلیکا از فناوری شاردینگ به منظور افزایش مقیاس پذیری استفاده می کند و سعی دارد تا هر روز ایرادات و مشکلات آن را برطرف کرده و کمتر نماید، آینده خوبی برای آن دیده می شود. هر چند که این روش هنوز به اندازه لازم امتحان خود را پس نداده تا بتوان با خیالی آسوده برای رمز ارز های بزرگ و قدرتمندی همچون بیت کوین از آنها استفاده کرد. البته سرمایه گذاران و تحلیلگران این رمز ارز بر این اعتقاد هستند که این توانایی در آینده می تواند بر قیمت و روند رو به رشد ارز دیجیتال زیلیکا تاثیر مثبتی بگذارد. در برنامه آینده ای که برای پیشرفت این ارز در نظر گرفته شده، اصلاح پروتکل و برنامه اصلی زیلیکا و همچنین بهبود و در نتیجه توسعه Scilla مد نظر قرار گرفته است تا با انجام آن بتوان آینده روشنی برای زیلیکا در نظر گرفت.

موسس ارز دیجیتال زیلیکا

گروهی از محققان که در دانشگاه ملی سنگاپور حضور داشتند در سال 2017 پروژه ای به نام زیلیکا را بنیان گذاری کردند. شینسو دانگ، پراتیک ساکسنا از جمله این محققان بودند. البته یاوقی جیا و امریت کومار نیز دو محقق دیگر بودند که در این پروژه شرکت داشتند. آنها با شروع به کار خود و به صورت آزمایشی، شرکتی با نام شرکت حامی زیلیکا را به ثبت رساندند. قصد شرکت زیلیکا این است که پورتال مدیریت را گسترش داده و به زوده یک به روز رسانی را ارائه خواهد کرد که مشکلات به میزان قابل توجهی در آن حل شده باشد.

مزایای ارز دیجیتالی زیلیکا

یکی از مزایای بزرگ شبکه زیلیکا افزایش سرعت تراکنش ها در ثانیه می باشد که این کار را با کمک فناوری مورد استفاده خود انجام داده است. این روش نه تنها برای خود زیلیکا مفید بوده، بلکه در کل فناوری بلاک چین نیز تاثیرگذار بوده است. ارز دیجیتال زیلیکا دارای تیم فنی و توسعه بسیار با تجربه می باشد که به روند رو به رشد آن بسیار کمک می کند. یکی دیگر از مزایای ارز دیجیتالی زیلیکا این است که قابلیت مبادله با سایر توکن ها و یا در واقع سایر ارزهای دیجیتالی را دارا می باشد. شما می توانید با واحد ریال(واحد پول رایج در کشور) و از طریق صرافی ها نیز این توکن را خریداری نمایید. قابلیت خرید مستقیم با ریال می تواند یکی از مزایای قابل توجه برای کاربران باشد. مزایا این ارز را می توان به صورت کلی در ساخت قراردادهای هوشمند و همچنین راه اندازی اپلیکیشن هایی که غیر متمرکز هستند، دانست.

معایب ارز دیجیتال زیلیکا

شاید نتوان ایراد زیادی به این ارز وارد کرد اما ارزی تازه کار است و قطعا برای از بین بردن معایب مختلف نیازمند زمان و تحقیق بیشتر خواهد بود. از نظر برخی تحلیلگران ایرادی که به این ارز گرفته می شود تاخیر از نظر زمان پیاده سازی شبکه اصلی می باشد زیرا این تاخیر و رفع نواقص باعث می شود تا برخی از کاربران که جذب آن شده اند، از سرمایه گذاری خود و انتخابی که داشته اند، مایوس و دلسرد شوند.

هدف ارز دیجیتال زیلیکا

یکی از اصلی ترین اهداف ارز دیجیتال زیلیکا ایجاد یک بلاک چین از نوع بلاک چین های عمومی است که در آن فرصت ها بیشتر و بهتر شود. بدین صورت که با بالا بردن سرعت عملکرد بلاک چین ها بتوان سرعت مراودات ارزی را بیشتر و بهتر کرد. در عین حال با بالا رفتن سرعت، امنیت نیز افزایش یافته به طوری که افراد با خیالی آسوده نقل و انتقالات و خرید و فروش خود را انجام دهند.

قیمت ارز دیجیتال زیلیکا

قیمت ارز دیجیتال زیلیکا نیز مانند سایر رمز ارز ها در حال تغییر و نوسان است. در صورتی که شما این ارز را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید، باید از قیمت لحظه ای آن باخبر باشید تا در معاملات خود دچار ضرر و زیان نشوید. شما می توانید از طریق مراجعه به نمودارهای لحظه ای، نوسانات آن را زیر نظر داشته باشید. در برخی از این نمودارها و صرافی ها، جدول هایی به صورت تغییرات یک ساعته، یک روزه، 17 روزه، 14 روزه، 30 روزه و یک ساله وجود دارد تا شما به راحتی بتوانید تغییرات و نوسانات آن را زیر نظر داشته باشید البته باید بدانید که نقطه اوج این ارز دیجیتالی تا به امروز در حدود 0.20 دلار بوده است که در واقع تاریخ آن به 9 ماه می در سال 2018 باز می گردد. رشد و صعود قیمت زیلیکا ارتباط مستقیم با به وقوع پیوستن ادعاهای مطرح شده توسط عوامل و مدیران آن دارد.

خرید ارز دیجیتالی زیلیکا

از ارز دیجیتال زیلیکا بسیاری از صرافی های مطرح حمایت کرده و آن را خریداری و یا به فروش می رسانند. یکی از این صرافی ها بایننس است. البته کاربران ایرانی به دلیل وجود مشکلاتی که در این امر وجود دارد و به دلیل تحریم های مختلف و محدودیت ها می توانند برای خرید ارز دیجیتال زیلیکا از طریق برخی دیگر از صرافی ها اقدام به خرید نمایند. برای خرید باید مراحل ثبت نام و احراز هویت خود را به طور کامل پشت سر بگذارید و پس از ارائه کارت بانکی خود منتظر احراز هویت آن بمانید.( این ارز دیجیتال را می توانید به طور مستقیم و با استفاده از کارت های بانکی خود خریداری نمایید. صرافی هایی هستند که این ارز را می توانید از طریق آنها خریداری و یا به فروش برسانید که یکی از برترین و معتبرترین آنها صرافی معروف بایننس است. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که به منظور خرید و فروش از صرافی ها باید از IP که مربوط به ایران نباشد، استفاده نمایید.

فروش ارز دیجیتال زیلیکا

به منظور فروش این ارز نیز باید حتما قیمت روز آن را بدانید و از همان طریق صرافی ها، ارز خود را با قیمت مناسب به فروش بگذارید. از طریق مراجعه به حساب کاربری خود و کیف پول دیجیتالی که دارید، می توانید ارز مورد نظر را به هر مقدار که بخواهید به فروش بگذارید.

کیف پول های ارز دیجیتالی زیلیکا

یک از نکات بسیار مهم و اساسی در داشتن ارزهای دیجیتالی نحوه و مکان نگهداری آنها می باشد. در صورتی که تمایل دارید تا بخشی از سرمایه خود را در ارز دیجیتال زیلیکا سرمایه گذاری کنید، کیف پول هایی بدین منظور وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمایید. در زمان ثبت نام باید کیف پول خود را انتخاب نمایید. در ادامه به لیستی از کیف پول ها اشاره می کنیم که می توانید به منظور نگهداری از ارز دیجیتال خود از آنها استفاده نمایید.
 • کیف پول ZilPay
 • کیف پول Infinito
 • کیف پول تراست ولت
 • کیف پول اتمیک
 • کیف پول Ledger Nano S

لیستی از صرافی هایی که توکن زیلیکا را می توان از آنها خریداری نمود

همانطور که گفته شد، برخی از صرافی ها که در لیست آنها صرافی معتبر بایننس را هم می توانید ببینید، ارز دیجیتالی زیلیکا را مبادله می کنند و شما می توانید برای خرید و یا فروش توکن ZIL  از طریق آنها اقدام نمایید. از جمله صرافی هایی که این توکن را ارائه می دهند عبارتند از:
 • صرافی بایننس
 • صرافی هیوبی
 • صرافی آپ بیت
 • صرافی Okex
 • صرافی HitBTC
 • صرافی Bithumb
  آمریت کومار، یوگی جیا و مکس کانتلیا در سال 2016 اولین بلاکچین عمومی‌ با بازده بالا را تاسیس کردند، که قادر به پردازش هزاران معامله در ثانیه است. برای پیاده سازی این ویژگی، زیلیکا از اصل خرد کردن (Sharding) استفاده می‌کند. این پلتفرم برای اجرای بسیاری از امکانات مبتنی بر بلاکچین از جمله برنامه‌های غیرمتمرکز، مبتنی بر داده مفید است. Sharding چیست؟ به طور کلی، sharding یک روش تقسیم پایگاه داده است. شبکه‌های بلاکچین اغلب از آن برای دستیابی به مقیاس پذیری استفاده می‌کنند. به پارتیشن‌های کوچکتر در شبکه بلاکچین به اصطلاح خرده (Shard) گفته می‌شود. شایان ذکر است در حالی که هر شارد حاوی داده‌های خاص خود است، اما هیچ یک از آن‌ها به داده‌های دیگر وابسته نیستند. چگونه Zilliqa از Sharding استفاده می‌کند؟ زیلیکا حاصل تفکر چندین دانشگاهی، کارآفرین و مهندس است. این تیم ترکیبی با هدف تجهیز توسعه دهندگان و شرکت‌ها به یک بستر مقیاس پذیر و امن مناسب برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده است. توکن بومی‌Zilliqa  با اختصار ZIL نشان داده می‌شود. حداکثر عرضه توکن‌های زیل 21 میلیارد سکه است. معماری زیلیکا دارای سه ویژگی اساسی: قابل توسعه، امن و غیرمتمرکز است. بیایید نگاهی کوتاه به هر یک از این خصوصیات داشته باشیم. مقیاس پذیری از آنجا که ظرفیت عملیاتی Zilliqa بسیار بیشتر از Bitcoin یا Ethereum است، هزینه‌های معامله در این سیستم کاهش می‌یابد. قیمت یک معامله Zilliqa 0.000023 دلار تخمین زده می‌شود، در حالی که معامله بیت کوین 1.79 دلار و معامله  Ethereum -  0.016 دلار هزینه دارد. همراه با شاردینگ، سازوکار اجماعی که به تازگی معرفی شده است، Zilliqa را قادر می‌سازد تراکنش‌ها را خیلی سریعتر از بلاکچین‌های قدیمی ‌تایید کند. برآوردها نشان می‌دهد در حالی که زمان تایید معامله در بیت کوین و در Ethereum نزدیک به یک ساعت و شش دقیقه است، Zilliqa می‌تواند تراکنش ها را در یک بازه زمانی بین 40 ثانیه تا 2 دقیقه تایید کند. امنیت توجه به این نکته مهم است که بهبود مقیاس پذیری به ازای به خطر افتادن امنیت نمی‌باشد. این شبکه از مکانیسم‌های امنیتی آزمایش شده و تایید شده و یک زبان قرارداد هوشمند به نام Scilla استفاده می‌کند: این شبکه بسیاری از چالش ها، آسیب پذیری‌ها و روزنه‌های موجود را که سایر زبان‌های قرارداد هوشمند انجام نمی‌دهند، برطرف می‌کند. تمرکززدایی Zilliqa علی رغم اینکه بر اساس شاردها ساخته شده، همچنان غیرمتمرکز است. برای پردازش کلیه معاملات نیازی به هماهنگ کننده ندارد. خلاصه Zilliqa ممکن است به عنوان بستری در نظر گرفته شود که هدف آن در عین امنیت اطلاعات، مقیاس پذیر بودن و غیرمتمرکز بودن است. این یک مسیر جدید برای بلاکچین‌های آماده می‌کند تا شبکه خود را بدون دردسر گسترش دهند و معاملات را سریعتر و ارزان تر انجام دهند. کاربران برای ذخیره و نگهداری زیلیکا می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

 • بالاترین و پایین ترین قیمت زیلیکا در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

 • ارزش کل بازار زیلیکا چه مقداری می باشد؟

 • حجم مبادلات روزانه زیلیکا چه مقدار است؟

کمترین قیمت زیلیکا در ۲۴ ساعت 0.024813 $

بیشترین قیمت زیلیکا در ۲۴ ساعت 0.025795 $

کمترین قیمت زیلیکا در یک هفته 0.021429 $

بیشترین قیمت زیلیکا در یک هفته 0.025922 $

کمترین قیمت زیلیکا در یک ماه 0.020188 $

بیشترین قیمت زیلیکا در یک ماه 0.025922 $

سایت اصلی زیلیکا

https://www.zilliqa.com/

خرید زیلیکا
فروش زیلیکا
خرید آنی زیلیکا
فروش آنی زیلیکا
خرید فوری زیلیکا
فروش فوری زیلیکا
قیمت زیلیکا
خرید و فروش زیلیکا
قیمت لحظه ای زیلیکا
قیمت خرید زیلیکا
قیمت فروش زیلیکا
صرافی خرید زیلیکا
قیمت زیلیکا به دلار
قیمت زیلیکا به تومان
بهترین صرافی خرید زیلیکا
قیمت زیلیکا امروز
نمودار قیمت زیلیکا