در حال دریافت اطلاعات
درباره بیت کوین
About

آمریت کومار، یوگی جیا و مکس کانتلیا در سال 2016 اولین بلاکچین عمومی‌ با بازده بالا را تاسیس کردند، که قادر به پردازش هزاران معامله در ثانیه است. برای پیاده سازی این ویژگی، زیلیکا از اصل خرد کردن (Sharding) استفاده می‌کند.

این پلتفرم برای اجرای بسیاری از امکانات مبتنی بر بلاکچین از جمله برنامه‌های غیرمتمرکز، مبتنی بر داده مفید است.

Sharding چیست؟

به طور کلی، sharding یک روش تقسیم پایگاه داده است. شبکه‌های بلاکچین اغلب از آن برای دستیابی به مقیاس پذیری استفاده می‌کنند.

به پارتیشن‌های کوچکتر در شبکه بلاکچین به اصطلاح خرده (Shard) گفته می‌شود. شایان ذکر است در حالی که هر شارد حاوی داده‌های خاص خود است، اما هیچ یک از آن‌ها به داده‌های دیگر وابسته نیستند.

چگونه Zilliqa از Sharding استفاده می‌کند؟

زیلیکا حاصل تفکر چندین دانشگاهی، کارآفرین و مهندس است. این تیم ترکیبی با هدف تجهیز توسعه دهندگان و شرکت‌ها به یک بستر مقیاس پذیر و امن مناسب برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده است.

توکن بومی‌Zilliqa  با اختصار ZIL نشان داده می‌شود. حداکثر عرضه توکن‌های زیل 21 میلیارد سکه است.

معماری زیلیکا دارای سه ویژگی اساسی: قابل توسعه، امن و غیرمتمرکز است. بیایید نگاهی کوتاه به هر یک از این خصوصیات داشته باشیم.

مقیاس پذیری

از آنجا که ظرفیت عملیاتی Zilliqa بسیار بیشتر از Bitcoin یا Ethereum است، هزینه‌های معامله در این سیستم کاهش می‌یابد. قیمت یک معامله Zilliqa 0.000023 دلار تخمین زده می‌شود، در حالی که معامله بیت کوین 1.79 دلار و معامله  Ethereum -  0.016 دلار هزینه دارد.

همراه با شاردینگ، سازوکار اجماعی که به تازگی معرفی شده است، Zilliqa را قادر می‌سازد تراکنش‌ها را خیلی سریعتر از بلاکچین‌های قدیمی ‌تایید کند. برآوردها نشان می‌دهد در حالی که زمان تایید معامله در بیت کوین و در Ethereum نزدیک به یک ساعت و شش دقیقه است، Zilliqa می‌تواند تراکنش ها را در یک بازه زمانی بین 40 ثانیه تا 2 دقیقه تایید کند.

امنیت

توجه به این نکته مهم است که بهبود مقیاس پذیری به ازای به خطر افتادن امنیت نمی‌باشد. این شبکه از مکانیسم‌های امنیتی آزمایش شده و تایید شده و یک زبان قرارداد هوشمند به نام Scilla استفاده می‌کند: این شبکه بسیاری از چالش ها، آسیب پذیری‌ها و روزنه‌های موجود را که سایر زبان‌های قرارداد هوشمند انجام نمی‌دهند، برطرف می‌کند.

تمرکززدایی

Zilliqa علی رغم اینکه بر اساس شاردها ساخته شده، همچنان غیرمتمرکز است. برای پردازش کلیه معاملات نیازی به هماهنگ کننده ندارد.

خلاصه

Zilliqa ممکن است به عنوان بستری در نظر گرفته شود که هدف آن در عین امنیت اطلاعات، مقیاس پذیر بودن و غیرمتمرکز بودن است. این یک مسیر جدید برای بلاکچین‌های آماده می‌کند تا شبکه خود را بدون دردسر گسترش دهند و معاملات را سریعتر و ارزان تر انجام دهند.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری زیلیکا می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.00
سکه در گردش
0.00
حجم بازار
0.00
عرضه کل
0.00