logo
{ "p_id": 3890, "chart_slug": "polygon", "symbol": "MATIC", "en_name": "Polygon", "fa_name": "ماتیک", "change_1h": 0.777654, "change_7d": 26.06, "change_24h": 1.33, "change_30d": 34.3, "volume": "710605402.5486451", "marketcap": "8629203590.42", "supply": 10000000000, "rank": 18, "website_url": "https://polygon.technology/", "low_24h": 0.8575537509394696, "high_24h": 0.9296624589209767, "low_7d": 0.7865452731860089, "high_7d": 0.9296624589209767, "low_30d": 0.7261035752286298, "high_30d": 0.9788967432778758, "price": 0.6949, "slug": "polygon", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 7.02, "price": 14.94 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": 2.14709, "price": 8667.67126467324 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.108, "price": 0.4014265341895363 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": 6.4309, "price": 2.1637440958409004 } ], "category": { "name": "" } }
MATIC

Polygon MATIC

ماتیک

قیمت ماتیک

1.3 %

+

$ 0.694900

تومان 40,606

۲۴ ساعت

کمترین قیمت ماتیک

$0.857554

indicator

بیشترین قیمت ماتیک

$0.929662

عرضه کل ماتیک

MATIC 10.00 میلیارد

ارزش کل بازار ماتیک

8.63 میلیارد USDT

سایت اصلی ماتیک

https://polygon.technology/

تغییرات یک ساعت ماتیک

0.8 % +

تغییرات یک هفته

26.1 % +

تغییرات یک ماه

34.3 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
MATIC
MATIC
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای ماتیک (MATIC/USD)

نمودار قیمت لحظه ای ماتیک MATIC در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای ماتیک

Polygon (MATIC)

ارز دیجیتال ماتیک Polygon با نام اختصاری MATIC با ارزش بازار 8.63 میلیارد در رتبه 18 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش ماتیک صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت ماتیک برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز ماتیک 10.00 میلیارد واحد است و هر واحد ماتیک در این لحظه با قیمت 0.694900 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.71 میلیارد USDT است. قیمت ماتیک در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 1.33 افزایش داشته است.

ارز دیجیتال ماتیک

در این مقاله قصد داریم تا درباره ارز دیجیتال ماتیک، مزایا و معایب ارز دیجیتال Matic، قیمت ارز دیجیتال Matic، خرید ارز دیجیتال Matic و همچنین فروش ارز دیجیتال Matic مطالبی را برای شما عزیزان بازگو کنیم و اینکه برای شما توضیح بدهیم که اصلا ارز دیجیتال ماتیک چیست و شبکه ماتیک چه هدفی را دنبال کرده و چه آینده ای دارد، امیدوارم که از این مطالب به اندازه کافی بهره برداری نمایید پس با ما همراه باشید.

درباره ارز دیجیتال ماتیک

اگر علاقه مندید تا در ارتباط با ارز دیجیتال Polygon و یا همان ارز دیجیتال Matic سابق اطلاعاتی را به دست آورید و این که بدانید چرا به آن تیم ناجیان اتریوم گفته می شود، با ما تا پایان این مقاله همراه باشید‌‌. با فراگیر شدن یک سری از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (DAPPs) درخواست و تقاضا برای قراردادهای هوشمند، بسیار بالا رفته است و نخستین و با اهمیت ترین بستر برای قرارداد های هوشمند اتریوم می باشد. اتریوم مدتی است که با بالا رفتن تعداد اپلیکیشن های غیر متمرکز و کاربران با مشکلاتی مثل عدم مقیاس پذیری، سرعت پایین ثبت تراکنش ها و بالا رفتن هزینه تراکنش ها مواجه شده است، تیم توسعه دهنده Polygon یا همان ارز دیجیتال Matic بر خلاف رقیب های خود که هدفشان از بین بردن قدرت و سلطه ی اتریوم می باشد، به بر طرف کردن مشکل های اتریوم کمک می کنند، در ادامه قصد داریم به زبانی قابل فهم و ساده به توضیح پروژه ماتیک بپردازیم پس با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال ماتیک یا پالی گان چیست؟

شاید این سوالی باشد که برای بسیاری از شما عزیزان پیش بیاید در پاسخ به این سوال می بایست بگوییم که پروژه پالی گان ابتدا فعالیت خود را با نام شبکه ماتیک آغاز کرد، اما در ادامه ی راه اسم خود را به نام پالی گان تغییر داد. توکن در این شبکه ماتیک نام دارد که به منظور پرداخت پاداش، حفظ امنیت شبکه ماتیک و هزینه های آن مورد استفاده قرار می گیرد. هدف اصلی تیم ارز دیجیتال Matic افزایش و بهبود مقیاس پذیری و عملکرد بلاکچین هایی با بستر قرار داد هوشمند می باشد که به منظور رسیدن به این هدف، فعالیت خودش را بر شبکه اتریوم شروع کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های منحصر به فرد شبکه ماتیک این است که این شبکه توانایی اتصال به بلاکچین های دیگر را برای برطرف کردن مشکلات آنان دارد. در مجموع شبکه سه ماتیک دارای چهار لایه مجزا می باشد:
 1. لایه‌ امنیت(Security layer)
 2. لایه‌ اجرایی(Execution layer)
 3. لایه‌ اتریوم(Ethereum layer)
 4. لایه‌ پالی‌گان(Polygon networks layer)
لایه‌ اتریوم در ارتباط با لایه اتریوم شبکه ماتیک باید بگوییم که این لایه، نخستین لایه ماتیک می باشد، این لایه اجباری به شمار نمی رود و بلاکچین ها می توانند از این لایه صرف نظر نمایند تا از این طریق استقلال خود را حفظ کنند. لایه اجرایی لایه اجرایی وظیفه اجرای تراکنش ها را دارد که به دو بخش زیر تقسیم می شود:
 • لایه اجرایی
 • لایه منطقی
لایه‌ امنیت لایه امنیت شبکه ماتیک همانطور که از اسمش پیداست وظیفه ی تامین امنیت بلاکچین را بر عهده دارد، این لایه با اینکه برای تامین امنیت تلاش می کند اما باز هم اجباری نمی باشد و بلاکچین ها می توانند به منظور افزایش سرعت از این لایه نیز صرف نظر نمایند و امنیت برنامه را خود تامین کنند، حذف این دو لایه گفته شده باعث افزایش سرعت و همچنین افزایش استقلال بلاکچین ها می شود اما این کار برای بلاکچین ها ریسک حمله های امنیتی را افزایش می دهد. لایه پالی گان این لایه در واقع میزبان بلاکچین های مستقلی می باشد که به اجتماع خود خدمت می نمایند، هدف این لایه به شرح زیر می‌باشد:
 1. رسیدن به اجتماع محلی
 2. جمع آوری تراکنش ها
 3. تولید بلوک

آینده ارز دیجیتال ماتیک

در ارتباط با آینده ارز دیجیتال ماتیک باید بگوییم که به گفته این پایگاه digitalcoinprice.com، ارز دیجیتال ماتیک در سال دو هزار و بیست و یک و پس از آن می تواند یک سرمایه گذاری سود آور باشد. توکن های ماتیک می توانند در سال دو هزار و بیست و یک، تا حدود 3.05 دلار افزایش بیابند و در سال دو هزار و بیست و پنج به 5.5 دلار و هم‌چنین در سال دو هزار و بیست و هشت به 9.41 دلار برسد. بر اساس منبع تحلیل گر دیگری به نام Walletinvestor، ارز دیجیتال ماتیک یک سرمایه گذار بلند مدت می باشد و پیش بینی کرده اند که قیمت آن در سال دو هزار و بیست و شش یعنی در مدت پنج سال به حدود 19.26 دلار افزایش می یابد. برای دریافت به روز ترین اخبار مرتبط با قیمت ارز دیجیتال Matic به وبسایت رسمی این رمزارز مراجعه کنید.

چگونگی کارکرد شبکه ماتیک

به منظور درک بهتر چگونگی عملکرد شبکه ی ماتیک بهتر است مثالی را برای شما عزیزان بازگو کنیم، فرض کنید که برای خریدن یک کالا شما ارز دیجیتال اتریوم را پرداخت می نمایید، به همین دلیل شما می بایست مدتی را منتظر تایید تراکنش به وسیله ی نود های اتریوم باشید، علاوه بر این مورد شما مجبور به پرداخت هزینه های زیادی می باشید که در بعضی از موارد، کارمزد بیشتر از قیمت کالا می باشد. شبکه ی ماتیک با سه گروه اداره می شود:
 1. سهام گذاران
 2. تولید کننده گان بلوک
 3. بازرسان
در شبکه ی ماتیک هر فرد می تواند به منظور تایید یک سری از معاملات و همچنین به دست آوردن سود در شبکه ی ماتیک، توکن های خود را به شبکه بدهد، به این گروه، گروه سهام گذاران می گویند، این اشخاص به مقدار توکنی که در اختیار شبکه گذاشته اند حق رای دادن دارند و وظایف این اشخاص به شرح زیر می باشد:
 1. انتخاب بازرسان
 2. انتخاب تولید کننده گان بلوک
 3. تایید معاملات
شاید سوالی که برای بسیاری از افراد پیش بیاید این باشد که انتخاب بازرسان در شبکه ماتیک چگونه صورت می گیرد؟ در پاسخ به این سوال می بایست بگوییم که برای تبدیل سهام گذار به بازرس احتیاج به، به دست آوردن آرای سهام گذاران، در خواست شخص و سرمایه ای بالا می باشد که در دسترس و اختیار شبکه گذاشته شود. به همین دلیل سهام گذاران، توکن های ماتیک خود را در اختیار شبکه می گذارند و این فرد در لیست انتظار قرار خواهد گرفت پس از آن با به وسیله یک الگوریتم تصادفی تعدادی از لیست انتظار، به منظور مشارکت در رای گیری برای تبدیل شدن به بازرس انتخاب خواهند شد. هر شخص سهام گذار می تواند در بازه زمانی مشخص شده رای خودش را مبنی بر رد فرد بازرس اعلام نماید در صورت عدم رای دادن در بازه زمانی مشخص شده، رای مثبت اعلام می شود و این که هر بازرس برای تایید نیازمند رای سهام گذاران می باشد.

هدف شبکه ماتیک

در ارتباط با هدف شبکه ماتیک باید بگوییم که این شبکه در تلاش است تا مسائل و مشکلات مربوط به مقیاس پذیری را حل نماید، ماتیک نتورک در واقع برای سیستم عامل های موجود، یک راه حل مقیاس زنجیره ای خارج از جانب می باشد. امکاناتی که این شبکه به توسعه دهندگان می دهد، به آن ها کمک می کند که DApps های ایجاد شده بر روی سیستم عامل هایی همچون اتریوم را طراحی نماید، منتقل و اجرا نمایند، همچنین این شبکه می خواهد از بانک های زنجیره ای پشتیبانی نماید.

مزایا و معایب ارز دیجیتال ماتیک

برنامه های غیر متمرکز اصولاً با سرعت بسیار بالایی پیشرفت می نمایند، اما در حال حاضر زنجیره بلوکی آماده نمی باشد تا بر اساس تقاضا دسته بندی نماید، بعضی از مشکلات مرتبط با سیستم عامل های بلاکچین فعلی به شرح زیر می باشد: 1. تراکنش های آهسته: تراکنش های بلاکچین متاسفانه کند می باشد که دارای زمان تراکنش متغیر و حتی ناخوشایند می باشد، بیشتر پروژه های بلاکچینی محدودیت هایی در اندازه ی بلوک دارند و اینکه تولید بلوک ممکن است به زمان معینی احتیاج داشته باشد، هر تراکنش به علت سازماندهی دوباره بلقوه زنجیره ای، می بایست منتظر تایید بلوک های متعدد باشد. اکثر این محدودیت ها برای یک بلاکچین عمومی ضروری می باشد، چرا که یک بلوک باید تایید شود. 2. هزینه های بالای تراکنش: بازار بلاکچین روز به روز در حال رشد و صعود می باشد و همچنین دارایی های رمز نگاری با سرعت بسیار زیاد در حال ایجاد، انتقال و فروش می باشند که در اکثر موارد شامل چند رمز ارز، رمزنگاری می شوند، هر برنامه ی غیر متمرکز دارای رمز و اقتصاد مخصوص به خود می باشد، پرداخت کردن هزینه آن ها به انتقال های زنجیره ای نیازمند می باشد. هزینه ها از جمله عوامل مهمی در دادن پاداش به اعتبار دهنده ها و همچنین جلوگیری کردن از حمله های امنیتی مثل DoS به شمار می روند، ولی مسئله مهم این است که هزینه ها وابسته به اندازه بلوک تراکنش ها متفاوت می باشند. 3. توان عملیاتی کم: بلاکچین های عمومی می بایست مقدار مشخصی را از تاخیر بین تولید بلوک های عمومی، حفظ نمایند، به این منظور که اطمینان حاصل شود زمان کافی و مورد نیاز برای انتشار بلوک وجود دارد. برای حاصل کردن اطمینان از انتشار سریع بلوک آن هم از طریق شبکه، می بایست اندازه بلور کم باشد، این بدین منظور است که تعداد تراکنش ها در یک بلاک مخصوص می باست نسبتا محدود باشد. 4. مقیاس پذیری: باید بدانید که یک بلاک در هر بلاکچین می بایست به وسیله‌ چندین گره تایید شود و هر گره می بایست تمام بلوک ها را مدیریت نماید، در صورتی که زنجیره روز به روز در حال افزایش می باشد. جالب است بدانید که اعتبار سنجی و حفظ کل بلاکچین با همین ترتیب دشوارتر خواهد شد و در مجموع این خود یک خطر بسیار بزرگ برای تمرکز زدایی به شمار می رود. 5. کانال های تعدد برای پرداخت خرد: بعضی از راه حل های کانال های پرداخت، مشکلات پرداخت خرد را حل می نمایند. با این حال، مدیریت کانال ها و همچنین باز کردن کانال ها با استفاده از چندین برنامه غیر متمرکز یا کاربر، پیچیده می باشد. علاوه بر این، سهولت و سرعت پرداخت های واسطه آن هم از طریق کانال ها هنوز جای بحث دارد. 6. قابلیت استفاده ضعیف: سیستمی که در حال حاضر وجود دارد، برای کاربران معمولی خوب نیست، به عنوان مثال اگر کاربر ها بخواهند توکن های بر اساس ERC20 خود را خرج نمایند، می بایست اتریوم داشته باشند و هزینه گاز را به وسیله آن پرداخت نمایند. کاربران ممکن است با افزایش تعداد عرضه اولیه سکه، بخواهند از برنامه های غیر متمرکز با رمز های گوناگون به عنوان پرداخت، استفاده نمایند. بدون تجارت درون زنجیره ای، قابلیت تغییر یک رمز ارز به یک رمز ارز دیگر برای هر یک از سرمایه گذاران چالش جدیدی به شمار می‌ رود.

موسس ارز دیجیتال ماتیک

در ارتباط با موسسان ارز دیجیتال ماتیک یا همان پالی گان می بایست بگوییم که یکی از بنیان گذاران و موسسان شبکه ماتیک، جانتی کانانی (Janti Kanani) می باشد که یک معمار فناوری با تجربه و خلاق می باشد، او همچنین قبل از پیوستن به پروژه ماتیک، به عنوان دانشمند ارشد در پلتفرم Housing.com، بزرگ ترین پلتفرم جست و جو خانه در هندوستان، مشغول به کار بود. دیگر بنیان گذار و مدیر ارشد شبکه ماتیک یا همان پالی گان، سندیپ نیلوال (Sandeep Nailwal) می باشد که قبل از ورود به پروژه ماتیک یا پالی گان، به عنوان مشاور مدیر در شرکت Deloitte مشغول بوده و علاوه بر این موارد مدیر عامل سابق مارکت Scopeweaver.com، بزرگ ترین مارکت پلیس خدماتی هندوستان بوده است. از دیگر بنیان گذاران ارز دیجیتال ماتیک، می توان به آنوراگ آرجون (Anurag Arjun) مدیر ارشد محصول در ماتیک اشاره کرد، آنوراگ یک مدیر پروژه بسیار با تجربه می باشد که وظیفه ی طراحی نقشه راه شبکه ماتیک را بر عهده داشته و اجرا کرده است. علاوه بر افراد نام برده، میهایلو بیلیچ (Mihailo Bjelic) نیز یکی دیگر از موسسان و بنیان گذاران پروژه ماتیک بوده است که شخصی مذهبی و افراطی نسبت به تکنولوژی خود را معرفی نموده است.

خرید و فروش ارز دیجیتال ماتیک

نخستین چیزی که برای خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال ماتیک یا هر ارز دیجیتال دیگری به آن نیاز دارید، یک کیف پول رمز ارز می باشد. برای خرید ارز دیجیتال ماتیک شما می توانید از چند روش زیر استفاده نمایید که به اختصار آن ها را توضیح می دهیم: 1. خرید و فروش ارز دیجیتال ماتیک از سایت های واسطه یا افراد فروشنده: واضح است که خرید ارز دیجیتال از افراد ناشناس روشی مطمئن نمی باشد اما برای جلوگیری از فریب خوردن توسط افراد سودجو می بایست حتما به صورت حضوری با افراد فروشنده ملاقات کنید ت این گونه از صحت معامله صورت گرفته اطمینان حاصل فرمایید. 2. خرید یا فروش ارز دیجیتال ماتیک از صرافی های معتبر: با توجه به این که در حال حاضر کشور ایران تحریم می باشد، شما نمی توانید با استفاده از حساب های بانکی و همچنین ارز های فیات مانند ریال، دلار و... ارز های دیجیتالی مثل ماتیک را خریداری نمایید، به همین علت ابتدا می بایست از یک صرافی ایرانی مقداری توکن مانند تتر خریداری نمایید پس از آن توکن های خریداری شده را به سایت بایننس پرداخت نمایید، شما پس از انجام این مراحل می توانید وارد معامله شوید و ارز مورد نظر خود را مانند ارز دیجیتال ماتیک خریداری نمایید. همچنین برای معامله رمزارز Matic می توانید به وبسایت صرافی ارزیپتو مراجعه کنید.

سوالات متداول

 • بالاترین و پایین ترین قیمت ماتیک در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

 • ارزش کل بازار ماتیک چه مقداری می باشد؟

 • حجم مبادلات روزانه ماتیک چه مقدار است؟

کمترین قیمت ماتیک در ۲۴ ساعت 0.857554 $

بیشترین قیمت ماتیک در ۲۴ ساعت 0.929662 $

کمترین قیمت ماتیک در یک هفته 0.786545 $

بیشترین قیمت ماتیک در یک هفته 0.929662 $

کمترین قیمت ماتیک در یک ماه 0.726104 $

بیشترین قیمت ماتیک در یک ماه 0.978897 $

سایت اصلی ماتیک

https://polygon.technology/

خرید ماتیک
فروش ماتیک
خرید آنی ماتیک
فروش آنی ماتیک
خرید فوری ماتیک
فروش فوری ماتیک
قیمت ماتیک
خرید و فروش ماتیک
قیمت لحظه ای ماتیک
قیمت خرید ماتیک
قیمت فروش ماتیک
صرافی خرید ماتیک
قیمت ماتیک به دلار
قیمت ماتیک به تومان
بهترین صرافی خرید ماتیک
قیمت ماتیک امروز
نمودار قیمت ماتیک