در حال دریافت اطلاعات
درباره Hedera Hashgraph
About Hedera Hashgraph

Hedera Hashgraph چیست؟

Hedera Hashgraph یک شبکه تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) عمومی است که افراد را قادر می سازد به طور موثر و ایمن به تعامل و معاملات آنلاین بپردازند. بدون نیاز به شرکت های شخص ثالث ، که اغلب اطلاعات شخصی کاربران خود را جمع آوری و به فروش می رسانند.هدف Hedera فراهم آوردن یک شبکه پایدار و قابل اعتماد برای طیف گسترده ای از برنامه های غیرمتمرکز است. مانند همه شبکه های DLT عمومی ، Hedera برای عملکرد خود به ارز رمزنگاری شده نیاز دارد. Hbar ارز رمزپایه بومی شبکه Hedera است. Hbars برای تأمین انرژی برنامه های غیرمتمرکز ، ساخت مدل های معاملاتی نظیر به نظیر و محافظت از شبکه در برابر عوامل مخرب استفاده می شود.

Hbars دو کارکرد اصلی را انجام می دهد:

  1. سوخت شبکه: Hbars به ​​عنوان "سوخت" برای پرداخت هزینه خدمات شبکه و تشویق گره ها برای کمک به منابع محاسباتی در شبکه عمل می کند.
  2. امنیت شبکه : همانطور که Hedera در امتداد مسیر به سمت گره های غیرمجاز حرکت می کند ، hbars از طریق مکانیزم اتفاق آرا ی اثبات سهام و توزیع سکه ی آتی شبکه در برابر حملات سایبری محافظت می کند.

hbar می خواهد بستری فراهم کند تا هر کسی بتواند روی این بستر معاملات خود را انجام دهد و نرم افزارها را توسعه دهد  اما گروهی از مشاغل بر این نرم افزار نظارت دارند. در راستای این هدف ، Hedera  قابل توجهی در طراحی انجام داده است که آن را از سایر سیستم عامل ها متمایز می کند. به عنوان مثال ، این شبکه از سرعت بالای تراکنش ها ی ارز رمزنگاری شده خود پشتیبانی می کند ، اما  تنها به گره های مجاز اجازه می دهد تا در تعیین تاریخچه معاملات شرکت کنند. با محدود کردن تعداد گره های درگیر در عملکردهای کلیدی مانند زمان سنجی و سفارش معامله ، Hedera Hashgraph قادر است به سرعت به نتیجه نهایی برسد و احتمال تغییر وضعیت معاملات را کاهش دهد. تیم Hedera معتقد است که این امر به مشاغل تضمین لازم را می دهد ، زیرا آنها می توانند هنگام تصمیم گیری بر اساس این داده ها اطمینان داشته باشند. از سال 2020 ، به نظر می رسد تعداد کسانی که به این پروژه جذب شده اند افزایش یافته است  ، زیرا این مدل موفق شده است ده ها شرکت بزرگ مانند LG ، IBM و Boeing را جذب کند تا به عنوان گره های درون شبکه عمل کنند.

 

Hedera Hashgraph چگونه عمل می کند؟

 

منحصر به فردترین ویژگی Hedera Hashgraph ساختار داده آن است، که برای گروه بندی معاملات استفاده می شود. hashgraph ادعا می کند تراکنش های بیشتری را ارزان تر از بلاک چین های موجود پردازش می کند. Hashgraph یک الگوریتم ثبت شده است که در آن تمام گره ها دائماً اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و در اصل برای استفاده خصوصی طراحی شده است. Hedera Hashgraph اولین تکرار الگوریتمی است که در یک شبکه عمومی استفاده شده است.

 

Hedera Hashgraph برای اطمینان از اینکه همه رایانه های شبکه توزیع شده درباره تاریخ تراکنش ها اتفاق آرا دارند ، از مکانیزم اتفاق آرا Hashgraph استفاده می کند که توسط دو نوع گره انجام می شود. گره های اتفاق آرا ترتیب معامله و تاریخچه را تعیین می کنند ، در حالی که گره های آینه ای این اطلاعات را به سایر سهامداران در سراسر شبکه انتقال می دهند.مدل Hedera از تعداد محدودی از گره ها برای تعیین تاریخچه تراکنش ها استفاده می کند، مدل Hedera اطمینان می دهد که تراکنش ها بعدا لغو نمی شوند. این مدل با بیشتر بلاک چین های سنتی متفاوت است ،و در این مدل وضعیت بلاکچین توسط کاربرانی تعیین می شود که یشنهاد می دهند کدام بلوک به زنجیره اضافه شود و این کار دریک بازار رقابتی انجام می شود که برای عموم آزاد است . در نتیجه ، Hedera Hashgraph ادعا می کند ویژگی هایی را ارائه می دهد که مزایای شبکه های بلاکچین عمومی و خصوصی را با هم ترکیب می کند.

اداره نظارتی Hedera Hashgraph

Hedera Hashgraph تحت هدایت ارگانی موسوم به شورای حکمرانی Hedera اداره می شود .از سال 2020 ، در مجموع 39 عضو از جمله گوگل ، IBM و بوئینگ در این شورا شرکت می کنند. نقش شورا مدیریت نرم افزار ، رای گیری درباره تغییرات ، اطمینان از تخصیص صحیح بودجه و حفاظت از وضعیت حقوقی شبکه در حوزه های قضایی مختلف است. نکته قابل توجه این است که فضای شورا محدود است. هر یک از اعضا می تواند حداکثر دو دوره متوالی حداکثر سه ساله داشته باشد. در طول این مدت ، اعضا در تصمیمات شبکه و سیستم عامل رای برابر دارند. در حالی که اعضای شورای حکومتی ادرحال حاضر گره های اصلی را اجرا می کنند ، تیم Hedera قصد دارد در آینده نزدیک این در را به روی هرکسی که مایل به کار با گره است ،باز کند.

 

چرا HBAR دارای ارزش است؟

ارز رمزنگاری شده HBAR برای تأمین انرژی شبکه Hedera Hashgraph استفاده می شود ، بدین معنی که کاربران برای انجام معاملات و کار با برنامه ها به خرید این دارایی نیاز دارند. نکته قابل توجه برای سرمایه گذاران این است که عرضه توکن های HBAR  به مقدار۵۰میلیارد ثابت است که کل عرضه آن هنگام راه اندازی شبکه در سال 2018 است. برخی از نشانه های HBAR از طریق فرایندی به نام "استیکینگ پروکسی" توزیع می شوند که در آن هر دارنده HBAR قادر خواهد بود ارز رمزنگاری شده خود را در قراردادهای ویژه قفل کند و این بودجه را به یکی از گره های تایید شده در شبکه اختصاص دهد. با قرار دادن HBAR در یک گره دیگر ، کاربران قادر به کسب بخشی از پاداش ها و هزینه هایی هستند که این رایانه ها از طریق پردازش معاملات دریافت می کنند. سرانجام ، از رمز ارز HBAR برای پرداخت هزینه های تراکنش در شبکه استفاده می شود.

 

چرا باید از HBAR استفاده کرد؟

طراحی Hedera Hashgraph  یک پلت فرم امن تر ، پایدار و کارآمد را ارائه می دهد که شرکت های بزرگ می توانند برنامه های بلاکچین را در آن ایجاد کنند. با این حال ، Hedera تنها پلتفرمی نیست که به دنبال ساخت نرم افزاری است که شرکت ها را به خود جلب کند، زیرا Ethereum (ETH) ، Algorand (ALGO) ، Ripple (XRP) و دیگران نیز در این بازار رقابت می کنند.یکی از مواردی که باید مورد توجه  سرمایه گذاران قرار گیرد این امر است که دارندگان رمز HBAR می توانند ازهزینه های معامله و پاداش های ارائه شده توسط شبکه اطلاع یابند ، که ممکن است ارزش آن با استفاده و تقاضا رشد کند.

کاربران برای ذخیره و نگهداری هدرا هش گراف می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.27 B
سکه در گردش
9.68 B
حجم بازار
3.18 B
عرضه کل
50.00 B